Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Hlava plná duchov

Je to úplne obyčajná, bežná rodinka, ktorá žije v provinčnom prostredí Nového Anglicka. Zrazu sa však rodina Barrettovcov začne rozpadávať, keď sa u ich štrnásťročnej dcéry Marjorie začnú prejavovať príznaky akútnej schizofrénie. Rodičia sú zúfalí, lebo lekári nie sú schopní zastaviť Marjorinu čoraz väčšiu pomätenosť. Keď sa z ich pokojného domova stáva dom hrôzy, po istom váhaní sa obrátia so žiadosťou o pomoc na miestneho katolíckeho kňaza…

Takto sa začína knižná novinka Hlava plná duchov od Paula Tremblaya. Ten sa už roky zaoberá žánrom hororu, fantasy a dvakrát ho nominovali na Cenu Brama Stokera.
jeho novinka je mrazivý triler, ktorý kombinuje drámu, psychologické napätie a modernú hrôzu. „Hlava plná duchov ma fakt poriadne vydesila,“ pochvaľuje si kráľ hororu Stephen King.

Vráťme sa k príbehu.
Otec Wanderly je presvedčený, že chorú tínedžerku posadol diabol, a navrhne exorcizmus.
Kňaz sa spojí s produkčnou spoločnosťou, ktorá veľmi rada siahne po televíznom spracovaní barrettovského trápenia. Marjorin otec John je už vyše roka nezamestnaný a nie je schopný uhrádzať ani lekársku starostlivosť o dcéru.
Preto rodina súhlasí, aby ju televízia nakrúcala, a čoskoro sa členovia rodiny mimovoľne stávajú hviezdami populárnej televíznej reality šou Posadnutosť.
Keď udalosti v Barrettovom dome prerastú do tragédie, televízna relácia a zverejnené šokujúce záznamy vyvolajú veľký

O pätnásť rokov istá spisovateľka pripravuje o barrettovskom prípade knihu a absolvuje rozhovory s Marjorinou mladšou sestrou Merry. Keď si Merry vybavuje v pamäti dávne udalosti, ktoré prežívala ako osemročná, vychádzajú na povrch dlho ukrývané tajomstvá a bolestné spomienky, neraz protirečiace tomu, čo sa vysielalo v televízii.
Odhaľuje sa v nich neuveriteľný príbeh psychologického hororu, ktorý núti zamyslieť sa nad vzťahom medzi spomienkami a skutočnosťou, vedou a náboženstvom aj nad samotnou podstatou zla.

Paul Tremblay sa venuje žánrom hororu, fantazijnej literatúry a vedeckej fantastiky. Je autorom ôsmich kníh a zbierky poviedok. Jeho články a krátke prózy sa zjavujú v Los Angeles Times a v mnohých výročných antológiách najlepších literárnych diel. Dvakrát bol nominovaný na Cenu Brama Stokera. „Brilantné a hrôzostrašné,“ napísal o knihe Hlava plná duchov Library Journal.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Pápeža Františka vozia automobily značky ŠKODA už druhýkrát, teraz sú však aj čisto elektrické Pápež František využíva počas návštevy Slovenska elektrické vozidlá ŠKODA ENYAQ iV

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.