Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. apríla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Hercule Poirot a Karty na stole

„Boli časy, keď pán Hercule Poirot vážne pomýšľal na odchod do dôchodku, aby sa mohol venovať pestovaniu tekvíc. Našťastie sa táto hrozba nenaplnila a v knihe Karty na stole sa geniálny Belgičan opäť predstavil vo vrcholnej forme,“ napísal denník The Scotsman. Jedna z najoriginálnejších detektívok Agathy Christie z roku 1936 vychádza prvý raz v slovenčine vďaka vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Pán Shaitana je bohatý a výstredný zberateľ kuriozít. Je tiež organizátorom okázalých večierkov. Jedného dňa pozve Hercula Poirota na bridžovú partiu, počas ktorej mu chce predstaviť vlastnú „zbierku“ vrahov. Chce sa mu pochváliť. Veď vražda je preňho formou umenia…

Okrem štyroch mimoriadnych hostí, ktorí vraj v minulosti spáchali vraždu, sa u Shaitanu stretnú aj štyri detektívne esá: superintendent Battle zo Scotland Yardu, plukovník Race z tajnej služby, známa autorka detektívok Ariadne Oliverová a slávny detektív Hercule Poirot.

Spočiatku nevinná partia bridžu sa však rýchlo zmení na celkom inú hru…

Detektívka Karty na stole je veľmi pozoruhodná kniha, pretože sa v nej stretnú štyri postavy z diela Agathy Christie, ktoré v niektorých príbehoch pátrajú aj samostatne. Pre pani Oliverovú je to románová premiéra.
S náčrtom zápletky sme sa mohli stretnúť už vo Vraždách podľa abecedy. V knihe Karty na stole je zasa zmienka o prípade v Orient-exprese, a to dokonca vrátane rozuzlenia (preto túto knihu nečítajte pred Vraždou v Orient-exprese 🙂 ).
Podľa knihy vznikol napríklad aj komiks (vo francúzsku v roku 2009), divadelná adaptácia a príbeh sa dostal aj do televízneho seriálu Hercule Poirot s Davidom Suchetom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Agatha Christie a jej detektívka En ten tulipán Záhadné úmrtia v malom mestečku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.