Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99887_fot8035 na web 676x451.jpg
26. septembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

HARTMANN-RICO podporuje opatrovateľov v sociálnej sfére a odovzdal ocenenie Dobré srdce

26.9.2022 – Celonárodná anketa Dobré srdce vyhlásila najlepších pracovníkov sociálnych služieb počas galavečera 22. septembra v bratislavskej Starej tržnici. Hlavným partnerom ceny bola spoločnosť HARTMANN-RICO.

Už po tretíkrát organizovala Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb na Slovensku národnú cenu starostlivosti Dobré srdce, ktorou oceňuje najlepších pracovníkov sociálnych služieb. Anketa mala 7 kategórií – opatrovateľka, sestra v sociálnych službách, ďalší odborný pracovník v sociálnych službách, manažér v sociálnych službách, dobrovoľník a samotný poskytovateľ sociálnych služieb, bez ohľadu na to či je verejný alebo neverejný. Špeciálnou kategóriou je ocenenie Dobré srdce za výnimočný počin v oblasti sociálnych služieb. Odborná porota vyberala z množstva prihlášok, ktoré posielali zamestnávatelia, kolegovia, klienti, príbuzní a známi.

Vieme, že v zariadeniach sociálnych služieb je finančná i personálna situácia veľmi kritická. Práve jednou z najzákladnejších a najnevyhnutnejších profesií priamo v zariadeniach je profesia opatrovateľov. Naša spoločnosť si dlhodobo uvedomuje vážnosť tejto situácie a vyvíja aktivity smerujúce k zlepšeniu tohto nelichotivého stavu. Jednou z nich je napríklad vytvorenie Nadačného fondu HARTMANN, ktorého primárnym poslaním je zvyšovať akceptáciu pozície opatrovateľa spoločnosťou a na strane druhej, dostať do systému nových opatrovateľov, ktorí budú motivovaní vykonávať túto záslužnú a nenahraditeľnú prácu,“ povedala Ľubica Bezeli, zástupkyňa generálneho partnera, spoločnosti HARTMANN-RICO, pri vyhlásení víťaza v kategórii Opatrovateľ.

Prvý ročník ankety Dobré srdce sa uskutočnil v roku 2019. V roku 2020 anketu vzhľadom na pandémiu nahradila verejná zbierka DOBRÉ SRDCE pomáha, v ktorej spoločnosť
HARTMANN-RICO spolu s ďalšími partnermi projektu finančne podporila distribúciu ochranných pomôcok a PCR testov zariadeniam sociálnych služieb.

Informačný servis

K téme

Lidl je už aj v Turzovke, na Slovensku má 159 predajní Tesco získalo cenu Roma Spirit 2022, podporuje zamestnávanie ľudí z marginalizovaných skupín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.