Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Grieg Day – deň plný nórskej hudby v Bratislave

BRATISLAVA 10. novembra – Vysoká škola múzických umení v Bratislave, Hudobná a tanečná fakulta pripravuje 11. a 12. novembra 2015 unikátny medzinárodný umelecký projekt pod názvom GRIEG DAY. Projekt má ambíciu stať sa zakladateľskou aktivitou v procese nadviazania spolupráce medzi The International Edvard Grieg Society (IGS) a HTF VŠMU v Bratislave. Dvojdňové podujatie bude tematicky zamerané na tvorbu kľúčového nórskeho hudobného skladateľa Edvarda Hagerupa Griega, jednu z najvýznamnejších postáv klasickej hudby. Projekt oslovuje komunitu umelcov a poslucháčov klasickej hudby, študentov a pedagógov umeleckých škôl v Bratislave. V rámci podujatia bude propagovaná aj nórska krajina a jej kultúrne hodnoty. Súčasťou projektu bude aj reflexia tvorby E. H. Griega v rámci muzikologického seminára.

Projekt sa realizuje v spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva v Bratislave.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Úspešné dni nórskej hudby na VŠMU! Deň plný nórskej hudby!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.