Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. októbra 2012 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

GRANTY: Občania rozhodnú, ako sa zmení východné Slovensko

BRATISLAVA 13. októbra –

Občania rozhodnú, ako sa zmení východné Slovensko

O tom, ako a kde sa môže zmeniť východné Slovensko k lepšiemu, môžu od 24. októbra rozhodovať občania, a to vďaka grantovému programu Občianska voľba Pivovaru Šariš. Už je známych 11 mimovládnych organizácií, ktoré do programu prihlásili najzaujímavejšie projekty a získajú tak šancu zabojovať o priazeň verejnosti vo verejnom hlasovaní. Grantový program následne medzi tie s najvyšším počtom hlasov prerozdelí 16 600 euro. Život v okresoch Bardejov, Prešov, Sabinov a Vranov nad Topľou tak bude lepší vďaka podpore samotných obyvateľov a programe Občianska voľba.
Grantový program Občianska voľba Pivovaru ŠARIŠ uzrel svetlo sveta vďaka spoločnosti Pivovary Topvar a prebieha v úzkej spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš už od roku 2004. Umožňuje mimovládnym organizáciám z okresov Prešov, Sabinov, Vranov nad Topľou a Bardejov zapojiť sa do programu a získať každoročne finančný grant vo výške 16 600 eur na aktivity, ktoré zaujímavou formou prispievajú k zlepšeniu kvality života na východnom Slovensku.

O prostriedkoch z grantového programu rozhodnú sami občania
Prihlásené projekty sa posudzujú v dvoch kolách. Najprv ich hodnotí Rada reprezentantov pri Komunitnej nadácii Veľký Šariš. Okrem jasne formulovanej témy projektu, jeho cieľu a súladu so zameraním programu sa berie do úvahy aj jeho dlhodobá využiteľnosť. Postupujúce projekty následne čaká verejné hlasovanie, kde sa k slovu dostáva občan. Svojím hlasom – voľbou – má možnosť rozhodnúť, ktorý projekt považuje za výnimočný a potrebný pre svoj región a zaslúži si podľa neho získať finančné prostriedky. „Ak máme robiť dobré veci pre východné Slovensko, kde stojí aj náš výrobný závod, je prirodzené, že sme do rozhodovania zapojili aj samotných obyvateľov. Oni vedia najlepšie posúdiť, ktorá oblasť je pre nich najužitočnejšia. Možnosť rozhodnúť o víťazných projektoch budú mať prostredníctvom hlasovacích kupónov a on-line ankety na webovej stránke/portáli sita.sk,“ vysvetlila spôsob hlasovania Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar, a.s .

Pribudli nové podporené oblasti aj logo
Aktuálny 9. ročník priniesol niekoľko zmien, čo do formy i obsahu. Okrem sociálnych tém a projektov, ktoré sa sústreďujú na zlepšenie kvality života a ekológiu pribudla téma prevencie a zodpovednej konzumácie alkoholických nápojov. Zmenou prešlo aj samotné logo, ktoré odteraz znázorňuje pestrofarebný vejár. Symbolizuje široký záber tém, ktoré charitatívny program podporuje. „Inšpirácia pre vizuál loga vzišla z našej úspešnej súťaže Etiketovač značky ŠARIŠ. Modrá je symbolom ochrany vôd, zelená ekológie a žltá vyjadruje oblasť programu, ktorá zlepšuje kvalitu života okolo nás. Červená farba v logu vyjadruje krásu Šariša,“ opísala vznik a význam nového loga Miriam Šramová.

Hlasovať je možné do 30. novembra online aj na kupónoch
Do verejného hlasovania občanov teraz postupuje 11 projektov, ktorým až do 30. novembra môžu posielať svoje hlasy všetci, ktorých zaujíma, ako urobiť východné Slovensko krajším. O víťaznom projekte budú môcť občania rozhodnúť prostredníctvom kupónov vo vybraných médiách a po prvýkrát aj online na portáli Webnoviny tlačovej agentúry SITA. Konečné výsledky a zoznam podporených mimovládnych organizácií budú oznámené v decembri 2012.

Do verejného hlasovania postupujú tieto projekty:
– Podpora rozvoja špeciálneho športu – short track – rýchlokorčuľovanie na ľade – Občianske združenie Športový klub mládeže – AKADEMIK Prešov
– Prešov, neseď doma!!! – Občianske združenie OTVORENÁ DIELŇA
– Alkohol nie je žiadne neviniatko – Nezisková organizácia TROJLÍSTOK
– Deti v pohybe – Neinvestičný fond DRÁČIK
– Viac svetla do nášho detstva – Občianske združenie Viera – Láska – Nádej
– Filmová noc na hrade 2013 – Občianske združenie NOVÝ FILM
– Kreatívny klub – Nezisková organizácia PRO ENVIRO
– Pamiatky Prešova interAktívne – Občianske združenie Barlička
– Informačné a vzdelávacie centrum na Šarišskom hrade – Občianske združenie Rákociho cesta
– MAMI, OCI – ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ – Občianske združenie DEŤOM ŠARIŠA
– KDE JE VODA, TAM JE ŽIVOT – Občianske združenie Živá Zem

Kontakt pre viac informácií o aktivitách Komunitnej nadácie Veľký Šariš:
Štefánia Lenzová Komunitná nadácia Veľký Šariš Námestie sv. Jakuba č.26 082 21 Veľký Šariš. Tel. 0907 920 594 alebo 051 776 2013 e-mailom komunitna@nextra.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

pu

K téme

Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu Nadácia COOP Jednota bude opäť rozdeľovať finančné granty regiónom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.