Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

GRANTY: Nadácia VÚB dá 80-tisíc eur na komunitné projekty

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Od pondelka 7. novembra do 20. novembra môže verejnosť hlasovať za komunitný projekt, ktorý sa usiluje o získanie grantu v programe Nadácie VÚB s názvom Komunity, kde to žije. Do verejného hlasovania postúpilo 48 projektov z celého Slovenska, 24 z nich – tri s najvyšším počtom hlasov z každého kraja Slovenska, si prerozdelia sumu 80-tisíc eur. Jeden projekt získa grant do výšky až 3 000 eur.
Záujem získať komunitný grant malo v tomto roku až 222 projektov, z čoho 209 žiadostí je venovaných oblasti rozvoja komunít a 13 žiadostí je z oblasti komunitného podnikania. Hlasujúci si môžu vybrať zo 48 projektov zameraných na rôzne oblasti – inklúzia zdravotne znevýhodnených a starších, budovanie komunitných centier, oddychových oáz či športových areálov, revitalizácia verejných priestorov či ochrana prírody. „Na komunitných projektoch je vzácne to, že ľudia sú ochotní dobrovoľne spojiť sily a venovať svoj čas a prácu v prospech svojho okolia. Takéto aktivity si mimoriadne ceníme a chceme ich podporiť. Náš komunitný program rozvíjame už druhý rok a radi by sme v ňom pokračovali,“ uviedol Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.
Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na webstránke www.nadaciavub.sk alebo www.komunitnegranty.sk

mt;kh

K téme

Niké podporila ďalšie slovenské športové talenty štedrým grantom! Slováci chcú zlepšovať svoje okolie, pomôže im grant z Tesca

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.