Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2016 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

Grantový program pomohol 68 579 ľuďom

Grantový program „Kolegovia pre dobrú vec“ Nadácie Tesco – splnil do dnešného dňa svoj zámer nad očakávania. Zamestnanci spoločnosti Tesco a neziskové organizácie zhodnotili finančný grant od nadácie v realizovaných projektoch, s ktorými mali spoločne posledné mesiace plné ruky práce. Nešlo pritom iba o rozdelenie celkovej sumy 100 000 eur medzi 48 úspešných žiadateľov, ale najmä o príbehy, zážitky a partnerstvá, ktoré zmenili veľa vecí na Slovensku k lepšiemu.

O získanie grantu z Nadácie Tesco sa ešte pred letom minulého roka celkovo uchádzalo 214 projektov neziskových organizácii, ktoré podporili svojimi odporúčaniami zamestnanci spoločnosti Tesco. Tí aj následne úspešným neziskovým organizáciám s projektmi vo svojom okolí pomohli ako dobrovoľníci. Hodnotiaca komisia vybrala 48 úspešných projektov, medzi ktoré sa rozdelil grant 100-tisíc eur. Počas realizácie vybraných projektov sa zmobilizovali desiatky zamestnancov a zástupcov neziskových organizácií, čo prinieslo pomoc až 68 579 ľuďom v komunitách, najmä v oblastiach zdravia, životného prostredia, športu a vzdelávania mladých ľudí. „Týmto grantovým programom sme podporili skvelé myšlienky a projekty neziskových organizácií v mnohých regiónoch, a spoločne sme tak dokázali vylepšiť veľa miest a vecí na Slovensku,“ povedala Zuzana Lošáková, manažérka komunikácie spoločnosti Tesco Stores SR.

V rámci grantového programu pomohol napríklad finančný grant od Nadácie Tesco vo výške 2 419 eur zrealizovať aj projekt v Humennom, ktorý bol súčasťou programu s názvom „Skrášľujem svoje mesto“. S pomocou týchto peňazí sa obnovili mestské plochy v centrálnej časti mesta. Zo zanedbaných trávnatých plôch, ktoré sa nachádzajú medzi obytnými domami a v blízkosti nákupného strediska, kde sa nachádza obchod Tesco, sa opäť stali krásne farebné plochy. Tiež sa vysadili v okolí stromy a kríky. Výsadba by mala napomôcť odhlučniť túto časť mesta od rušnej hlavnej cesty, po ktorej prejdú stovky áut. Stromy a kríky vytvárajú prirodzenú protihlukovú bariéru.

Ďalší z mnohých príbehov má názov Luskáčik. Tak bol nazvaný projekt, ktorý bol zameraný na históriu. Dobrovoľníci sa na 8 tematických seminároch dozvedeli viac o architektúre stredovekých stavieb, živote v stredoveku, živote na hrade, ale aj o význame vlastníkov hradov v regionálnej histórii. Účastníci projektu odpracovali 3700 dobrovoľníckych hodín pri záchrane hradu Hrušov. Deti navrhli a vytvorili banery na výučbu histórie a natočili poznávacie video o hrade Hrušov. „Projekt mi dal novú inšpiráciu a skúsenosti v oblasti práce s deťmi a ochrany našich pamiatok. Prístup členov Združenia na záchranu stredovekého architektonického dedičstva nitrianskeho kraja – LEUSTACH, ktoré projekt realizovalo bol veľmi profesionálny, čo si nesmierne cením. Zážitkovou formou a zaujímavým rozprávaním odborníkov som sa dozvedela množstvo informácií, ktoré vám kniha alebo knižný sprievodca nikdy nedokážu poskytnúť,“ skonštatovala Monika Kaštanová, zamestnankyňa Tesca v Nitre, ktorá svojim odporúča
ním projekt Luskáčik podporila a následne s jeho realizáciou združeniu pomohla.

Iný príbeh „napísali“ Zoborský skrášľovací spolok spolu so zamestnancami Tesca. Spoločne sa im podarilo vybudovať na prístupovom chodníku ku kláštoru na Zobore v Nitre nové archeologické pieskovisko – nálezisko. Projekt je zaujímavý hlavne v tom, že spája využitie voľného času v prírode s edukáciou. Zároveň sa skultúrnil priestor v lesoparku pri zrúcanine bývalého Zoborského kláštora. V rámci projektu sa vytvorilo nálezisko s tabuľou, kde sú znázornené keramické nádoby z rôzneho historického obdobia. „Medzi členmi spolku a nami z Tesca sa nadviazali priateľské vzťahy, upevnené pekným výsledkom. Veríme, že sa stretneme na jar pri nálezisku, kde privedieme naše deti a známych. Projekt hodnotíme ako podnetný a budeme sledovať jeho využitie a osud v budúcnosti“, zhodnotil projekt Gabriel Točka, ďalší zo zamestnancov Tesca, ktorý sa aktívne zapojil do grantu a pomohol Zoborskému skrášľovaciemu spolku s týmto projektom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Vyše 200 nápadov na zlepšenie života v komunitách získa opäť grant od Tesca Zákazníci Tesca odovzdali komunitným projektom 2,65 milióna hlasov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.