Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103243_adobestock_185263417 676x360.jpeg
13. decembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Google, ASM a HP sú novými členmi programu Catalyze spoločnosti Schneider Electric

13.12.2023 – Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, oznámila, že spoločnosti Google, ASM a HP sa ako noví globálni členovia pripoja k programu Catalyze, ktorého cieľom je urýchliť prístup k obnoviteľnej energii v rámci globálneho dodávateľského reťazca polovodičov a IT technológii.

Catalyze po prvýkrát predstavili v júli tohto roku, kedy k programu pristúpili spoločnosti Intel a Applied Materials. Catalyze podporuje aktérov polovodičového priemyslu, aby spolupracovali na zvyšovaní podielu obnoviteľných zdroj energie. Zapojení partneri prijali záväzky týkajúce sa dekarbonizácie a spolupráce pri nákupe obnoviteľnej energie.

Energetická transformácia tohto sektora je nevyhnutná. Podľa nedávnej štúdie SEMI Semiconductor Climate Consortium sa uhlíková stopa polovodičového priemyslu v roku 2021 rovnala 500 Mt CO2 – pričom 16 % pochádzalo z dodávateľského reťazca. Prechodom dodávateľov na nízkouhlíkové zdroje energie a ďalšími dekarbonizačnými opatreniami, môže priemysel výrazne ovplyvniť celkové emisie v rozsahu 3.

Program Catalyze sa zameriava na:

spoluprácu v rámci hodnotového reťazca polovodičov s cieľom urýchliť zavádzanie projektov obnoviteľných zdrojov energie,
prístup k trhu so zmluvami o nákupe elektrickej energie (PPA),
prepájanie dodávateľov v prostredí IT,
zvyšovanie povedomia o dostupnosti obnoviteľnej energie v konkrétnych krajinách, v ktorých pôsobia dodávatelia výroby polovodičov,
podporu vzdelávacích a digitálnych technologických platforiem na podporu merateľných opatrení v oblasti dekarbonizácie dodávateľského reťazca.

Viac informácií o programe Catalyze nájdete tu.

Informačný servis

K téme

Odpovede zo srdca – všetko, čo potrebujete vedieť o vysokom krvnom tlaku Jazdenkám sa darilo aj vo februári, AURES aj vďaka tomu za posledných 12 mesiacov predal už 100-tisíc áut

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.