Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86879_thinkstockphotos 700725932 676x451.jpg
31. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Gestamp Nitra začne výrobu v polovici 2018

BRATISLAVA 31. januára 2018

Medzinárodná spoločnosť Gestamp plánuje investovať viac ako 133 miliónov eur na Slovensku a závod v Nitre otvorí svoje brány v polovici roka 2018.
Závod v Nitre by mal celkovo zamestnať až 230 ľudí, ktorí sa pripoja k vyše 36 000 zamestnancom Gestampu na celom svete.

Medzinárodná spoločnosť Gestamp, ktorá sa špecializuje na dizajn, vývoj a precíznu výrobu kovových komponentov pre automobilový priemysel, oznámila, že závod v Nitre začne svoju výrobu v polovici roka 2018.

Gestamp plánuje na Slovensku investovať viac ako 133 miliónov eur, závod v Nitre otvorí svoje brány v polovici roka 2018. “Investícia napreduje tak, ako sme si naplánovali,” hovorí Michal Graumann, výkonný riaditeľ závodu  Gestamp v Nitre. ,,V Nitre budeme, rovnako ako v našich ostatných závodoch, poskytovať našim zákazníkom excelentnú kvalitu a vytvárať možnosti profesionálneho a osobného rastu pre našich zamestnancov,“ dodáva.

Nitriansky závod sa bude špecializovať na výrobu hliníkových komponentov, ktoré pomáhajú znižovať hmotnosť automobilov, zvyšujú ich bezpečnosť a zároveň znižujú dopad na životné prostredie. Zo začiatku bude závod  dodávať diely pre spoločnosť Jaguar Land Rover v Nitre, avšak Gestamp plánuje spolupracovať aj s ďalšími prestížnymi, svetovými automobilkami.

Gestamp je rodinná firma, ktorá si svoju vynikajúcu reputáciu založila na špičkovej kvalite automobilových komponentov (karosérie, podvozky a mechanizmy). Gestamp prichádza s inováciami, vyvíja ich spolu so svojimi zákazníkmi a  využíva najnovšie technologické štandardy. Týka sa to aj nitrianskeho závodu Gestamp, kde inštaluje aj dve tandemovo lisovacie linky so servo pohonom.

V regióne vytvorí viac ako 200 pracovných miest

Závod, ktorý vyrastá na ploche 42,400 m2, by mal vytvoriť viac ako 230 pracovných miest.

Spolupráca s už existujúcimi slovenskými zamestnancami  je podľa Lucie Valancovej z oddelenia ľudských zdrojov Gestampu v Nitre, veľmi dobrá. “My Slováci sme veľmi flexibilní a rýchlo sa učíme. Naša práca spĺňa najvyššie technické štandardy. Máme veľa zručností a ukazujeme ich už od prvého pracovného dňa,“ konštatuje Lucia Valancová.

,,Gestamp hľadá ľudí, ktorí majú záujem učiť sa o automobilovom priemysle, bez toho, aby záležalo na ich predchádzajúcich pracovných skúsenostiach. Gestamp je známy tým, že do svojich zamestnancov investuje, zamestnanci prejdú kompletným, intenzívnym zaškolením v existujúcich závodoch, tým získajú znalosti a zručnosti, ktoré im umožnia rýchlo a kvalitne sa začleniť do práce v domovských závodoch,“ vysvetľuje Valancová.

Gestamp je presvedčený, že  práve v dobre vyškolených a motivovaných zamestnancoch, ktorí majú dlhodobú perspektívu v práci, je podstatná časť úspechu spoločnosti na vysoko konkurenčnom trhu automobilového priemyslu,“ uzatvára Lucia Valancová.

O spoločnosti Gestamp

Gestamp je globálna nadnárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na dizajn, vývoj a precíznu výrobu kovových komponentov pre špičkových výrobcov automobilov. Vyvíja produkty s inovatívnym dizajnom určených na výrobu ľahších a bezpečnejších vozidiel, ktoré ponúkajú lepšiu spotrebu energie a znížený vplyv na životné prostredie. Jej produkty pokrývajú oblasti karosérií, podvozkov a mechanizmov.

Spoločnosť je prítomná v 21 krajinách so 102 výrobnými závodmi a siedmymi závodmi v štádiu výstavby a s 13timi  výskumnými a vývojovými centrami. K decembru 2016  bol celosvetovo počet zamestnancov spoločnosti viac ako 36 000. V roku 2016 mala spoločnosť Gestamp obrat 7,549 miliónov EUR. Gestamp je kótovaný na španielskej burze cenných papierov pod označením GEST.

Odporúčané články

Corteva Agriscience bude pôsobiť aj na Slovensku Divadelná Nitra hľadá aktívnych divákov, ktorých zapojí do výberu programu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies