Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86879_thinkstockphotos 700725932 676x451.jpg
31. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Gestamp Nitra začne výrobu v polovici 2018

BRATISLAVA 31. januára 2018

Medzinárodná spoločnosť Gestamp plánuje investovať viac ako 133 miliónov eur na Slovensku a závod v Nitre otvorí svoje brány v polovici roka 2018.
Závod v Nitre by mal celkovo zamestnať až 230 ľudí, ktorí sa pripoja k vyše 36 000 zamestnancom Gestampu na celom svete.

Medzinárodná spoločnosť Gestamp, ktorá sa špecializuje na dizajn, vývoj a precíznu výrobu kovových komponentov pre automobilový priemysel, oznámila, že závod v Nitre začne svoju výrobu v polovici roka 2018.

Gestamp plánuje na Slovensku investovať viac ako 133 miliónov eur, závod v Nitre otvorí svoje brány v polovici roka 2018. “Investícia napreduje tak, ako sme si naplánovali,” hovorí Michal Graumann, výkonný riaditeľ závodu  Gestamp v Nitre. ,,V Nitre budeme, rovnako ako v našich ostatných závodoch, poskytovať našim zákazníkom excelentnú kvalitu a vytvárať možnosti profesionálneho a osobného rastu pre našich zamestnancov,“ dodáva.

Nitriansky závod sa bude špecializovať na výrobu hliníkových komponentov, ktoré pomáhajú znižovať hmotnosť automobilov, zvyšujú ich bezpečnosť a zároveň znižujú dopad na životné prostredie. Zo začiatku bude závod  dodávať diely pre spoločnosť Jaguar Land Rover v Nitre, avšak Gestamp plánuje spolupracovať aj s ďalšími prestížnymi, svetovými automobilkami.

Gestamp je rodinná firma, ktorá si svoju vynikajúcu reputáciu založila na špičkovej kvalite automobilových komponentov (karosérie, podvozky a mechanizmy). Gestamp prichádza s inováciami, vyvíja ich spolu so svojimi zákazníkmi a  využíva najnovšie technologické štandardy. Týka sa to aj nitrianskeho závodu Gestamp, kde inštaluje aj dve tandemovo lisovacie linky so servo pohonom.

V regióne vytvorí viac ako 200 pracovných miest

Závod, ktorý vyrastá na ploche 42,400 m2, by mal vytvoriť viac ako 230 pracovných miest.

Spolupráca s už existujúcimi slovenskými zamestnancami  je podľa Lucie Valancovej z oddelenia ľudských zdrojov Gestampu v Nitre, veľmi dobrá. “My Slováci sme veľmi flexibilní a rýchlo sa učíme. Naša práca spĺňa najvyššie technické štandardy. Máme veľa zručností a ukazujeme ich už od prvého pracovného dňa,“ konštatuje Lucia Valancová.

,,Gestamp hľadá ľudí, ktorí majú záujem učiť sa o automobilovom priemysle, bez toho, aby záležalo na ich predchádzajúcich pracovných skúsenostiach. Gestamp je známy tým, že do svojich zamestnancov investuje, zamestnanci prejdú kompletným, intenzívnym zaškolením v existujúcich závodoch, tým získajú znalosti a zručnosti, ktoré im umožnia rýchlo a kvalitne sa začleniť do práce v domovských závodoch,“ vysvetľuje Valancová.

Gestamp je presvedčený, že  práve v dobre vyškolených a motivovaných zamestnancoch, ktorí majú dlhodobú perspektívu v práci, je podstatná časť úspechu spoločnosti na vysoko konkurenčnom trhu automobilového priemyslu,“ uzatvára Lucia Valancová.

O spoločnosti Gestamp

Gestamp je globálna nadnárodná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na dizajn, vývoj a precíznu výrobu kovových komponentov pre špičkových výrobcov automobilov. Vyvíja produkty s inovatívnym dizajnom určených na výrobu ľahších a bezpečnejších vozidiel, ktoré ponúkajú lepšiu spotrebu energie a znížený vplyv na životné prostredie. Jej produkty pokrývajú oblasti karosérií, podvozkov a mechanizmov.

Spoločnosť je prítomná v 21 krajinách so 102 výrobnými závodmi a siedmymi závodmi v štádiu výstavby a s 13timi  výskumnými a vývojovými centrami. K decembru 2016  bol celosvetovo počet zamestnancov spoločnosti viac ako 36 000. V roku 2016 mala spoločnosť Gestamp obrat 7,549 miliónov EUR. Gestamp je kótovaný na španielskej burze cenných papierov pod označením GEST.

K téme

V TIPOSE sme pripravení naskočiť do hry Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.