Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

GALA ITALIA – po prvýkrát na Slovensku!

Dňa 20. februára sa v Bratislave v Moyzesovej sieni po prvýkrát uskutočnil slávnostný večer GALA ITALIA. Bol iniciatívou Občianskeho združenia Allegra a pokračovaním myšlienky z predchádzajúcich piatich ročníkov, ktoré sa konali v talianskej Bologni. Každý z nich sa venoval rôznym témam, tentoraz to bola oblasť vzdelávania. Jedným z rozhodujúcich momentov bolo 25. výročie vzniku slovensko-talianskej bilingválnej sekcie Gymnázia ul. L. Sáru v Bratislave.

Galavečer je nielen oslavou priateľstva medzi Slovenskom a Talianskom, ale zároveň poukazuje aj na pôsobenie stoviek talianskych spoločností a firiem na Slovensku, vďaka čomu podporujú rast nášho pracovného trhu.

GALA ITALIA získala záštity významných verejných, podnikateľských inštitúcií a osobností. Medzi hosťami boli podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Miroslav Číž, ktorý na predchádzajúcich ročníkoch prevzal funkciu prezidenta Komisie na udeľovanie ocenení za rozvoj slovensko-talianskych vzťahov. Pozvanie prijal aj veľvyslanec Talianskej republiky v Slovenskej republike – jeho excelencia pán Roberto Martini a riaditeľka Talianskeho kultúrneho inštitútu pani Antonia Grande.

K ďalším hosťom večera patrili predseda Výboru pre kultúru a médiá pán Dušan Jarjabek, prezident Taliansko-slovenskej obchodnej komory a pán Alexander Resch a rektor Univerzity J. A. Komenského pán profesor Karol Mičieta.

Významné postavenie medzi hosťami nepochybne patrilo riaditeľovi Gymnázia L. Sáru Pavlovi Sadloňovi, ktorému Veľvyslanec Roberto Martini odovzdal ďakovný list Ministerstva zahraničných vecí Talianskej republiky. Pán riaditeľ zároveň zhodnotil 25 rokov fungovania taliansko-slovenskej sekcie a taktiež odovzdal ďakovné listy tým, ktorí sa zaslúžili za jej rozvoj.

Okrem príhovorov od predstaviteľov jednotlivých inštitúcií sa prítomní hostia mohli potešiť bohatým spoločenským programom, ktorý moderovali Hana Rapantová a Andrej Kutiš. Na úvod odzneli populárne talianske melódie z prvej polovice 20. storočia v podaní Miroslava Dvorského a koncertnej klaviristky Sylvie Čapovej Vizváry. K pravej talianskej atmosfére následne prispel populárny spevák Gianluca Capozzi a krásne melódie ponúkla aj Diana Lopez Vizvary. Polnoc patrila vystúpeniu tanečnej skupiny Petra Modrovského s názvom „La Notte Veneziana“.

Pripravená bola i benefičná lotéria Midnight, do ktorej prispeli svojimi umeleckými dielami aj naši známi autori ako Róbert Nemeček, Peter Nemec, Alexej Vojtášek, Pavol Martin, Ján Krížik, Martin Kallay. Výťažok z lotérie vo výške 1290 Eur bol venovaný na rozvoj a podporu Gymnázia L. Sáru. Riaditeľovi gymnázia odovzdal symbolický šek pán Pierluigi Solieri.

Vďaka prítomnosti spoločností ako Max Mara, Carpisa, Ferrero, či Vespa si každý mohol pozrieť prezentácie talianskych módnych značiek a výrobkov, ukážky dizajnového nábytku CHATEAU D´AX, či ochutnať gastronomické špeciality a vína. Nechýbala ani módna prehliadka zn. Jillo od módnej návrhárky Jany Rychtárikovej a samozrejme skvelá zábava s talianskymi hitmi.

Hostia sa prostredníctvom vystavených informačných panelov Gymnázia ul. L. Sáru dozvedeli o 25-ročnej histórii vzniku bilingválnej sekcie, ako aj o spoluprácach s rôznymi talianskymi školami. Pre študentov gymnázia boli zároveň pripravené 3 poukážky na štipendium každá v hodnote 600 Eur, ktoré poskytli spoločnosti Slovakia Group, Asepa SK, SKG Consulting/Service Group.

Za príjemným priebehom slávnostného večera stála aj významná podpora zo strany partnerov GALA ITALIA. Veľká vďaka preto patrí spoločnostiam a inštitúciám:

GOLD partner: VUB Banka, Calearo

SILVER partner: Auto Impex, Chateau d’Ax, Infinity International Plus

BRONZE partner: Generali poisťovňa, Arcese, CARPISA, Yamamay, Kovytech. Tirex. Bratislava Hlavné mesto. Bratislava Tourist Board, LEONCINI

O občianskom združení Allegra

Občianske združenie Allegra, ktoré vzniklo v roku 2006, sa svojimi aktivitami snaží napomáhať k rozvoju slovensko-talianskych vzťahov a poukazuje na významné osobnosti kultúrneho, ekonomického a spoločenského života. Za jej projektami stojí prezidentka združenia Zuzana Solieri a viceprezident Pierluigi Solieri.

Jednou z najvýznamnejších aktivít Allegry patrí udeľovanie ocenení osobnostiam a spoločnostiam, ktoré svojou činnosťou výrazne prispeli k pozitívnemu obohateniu vzájomných zahraničných vzťahov. Akadémia je už tradične spojená so slávnostným večerom GALA ITALIA, ktorý tento rok oslávil svoj 6. ročník.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Osobnosťou architektúry a stavebníctva 2021 sa podľa ocenení ASB GALA stal Ing. arch. Iľja Skoček Kaufland a Lidl si stanovili ambiciózne ciele na ochranu klímy. Obe spoločnosti chcú znížiť produkciu prevádzkových emisií CO2 o 80 percent

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.