Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL:Aubameyang sa vrátil z tribúny na trávnik a 4 gólmi zničil HSV

HAMBURG 5. novembra (SITA) – V stredu pykal za to, že zo súkromného výletu z Milána sa vrátil do klubu neskoro. Zápas futbalovej Ligy majstrov Borussia Dortmund – Sporting Lisabon sledoval za trest iba z tribúny (a okrem toho dostal pokutu 40-tisíc eur). V sobotu ho však tréner „žlto-čiernych“ Thomas Tuchel poslal na ihrisko od prvej minúty a Pierre-Emerick Aubameyang prispel k víťazstvu svojho tímu 5:2 nad Hamburgerom SV v zápase 10. bundesligového kola štyrmi gólmi.

Gabončanovi stačilo iba 23 minút (od 4. do 27. min), aby na Volksparkstadione trikrát prekonal brankára HSV Reného Adlera. A nepotreboval k tomu ani príliš veľa futbalového kumštu. V 4. min musel v päťke iba nadstaviť ľavú nohu, aby poslal loptu do bránky. Bol to jeho najrýchlejší gól v bundeslige. Po jednom z mnohých kiksov domácej obrany v 23. min mieril do prázdnej bránky a o necelé štyri minúty nájazd na brankára zužitkoval na skompletizovanie hetriku.

Tri minúty po zmene strán Aubameyang pridal svoj štvrtý gólový zásah, keď v šestnástke zamieril po zemi nechytateľne k vzdialenejšej žrdi. A stihol ešte parádne pripraviť piaty gól svojho tímu pre Dembelého.

Je jediným strelcom histórie bundesligy, ktorý strelil HSV na jeho štadióne štyri góly. Pre Gabončana to bolo prvé „štvorbalenie“ v tejto súťaži. V bundeslige má na konte za Borussiu už 65 presných zásahov.

Legendárny strelec HSV Uwe Seeler, oslavujúci v deň zápasu svoju osemdesiatku, tak dostal od súpera priamo na štadióne nemilý darček. Aubameyang sa delí na čele tabuľky strelcov najvyššej nemeckej futbalovej súťaže s jedenástimi gólmi s hráčom 1. FC Kolín Anthonym Modestem.

„Sú pravidlá a pri ich porušení musia byť vyvodené dôsledky. S konzekvenciami je to teraz vybavené. Naše ciele môžeme dosiahnuť iba s Aubaom. Nechceme a nemôžeme sa trvalo zaobísť bez neho. Preto mi bolo vopred jasné, že dnes bude hrať,“ citoval bild.de slová trénera Dortmundu Thomasa Tuchela. Ten po zápase dodal: „Jeho štyri góly, prirodzene, prevýšili všetky očakávania.“

Štvorgólový strelec v rozhovore pre televíziu Sky povedal: „Urobil som chybu a chcel som sa ospravedlniť tímu a trénerovi. Stalo sa. Každý vie, že Dortmund musí vyhrávať zápasy, a keď sa tak štyri zápasy nedeje, cítite tlak. Myslím si, že sme si počínali dobre, celý tím.“

Hamburčania predviedli dezolátny výkon, prehrali vo štvrtom z piatich zápasov pod vedením trénera Markusa Gisdola a uzatvárajú bundesligový pelotón.