Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL: Taliansko – Víťazstvá Juventusu, AS Rím aj AC Miláno – súhrn

RÍM 6. novembra (SITA) – Futbalisti lídra Serie A Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej talianskej súťaže vo Verone nad miestnym Chievom 2:1. „Stará dáma“ sa ujala vedenia v 53. min gólom Maria Mandžukiča, ale o 13 minút neskôr vyrovnal po faule Stephana Lichtsteinera z pokutového kopu 37-ročný kanonier Sergio Pellissier. Víťazstvo úradujúceho talianskeho majstra zabezpečil v 75. min technickou strelou z priameho kopu spoza šestnástky Miralem Pjanič.

Rovnakým výsledkom ako „Juve“ triumfovali aj futbalisti AC Miláno na pôde predposledného Palerma. Skóre stretnutia otvoril v 15. min po chybe brankára domácich Josipa Posavca krídelník „rossoneri“ Suso, ale v 71. min sa dostal za chrbát milánskych obrancov Ilija Nestorovski a zblízka nekompromisne vyrovnal. Spasiteľom „červeno-čiernych“ sa stal najlepší strelec Serie B v uplynulej sezóne Gianluca Lapadula, ktorý na ihrisko prišiel v 79. min, keď nahradil Carlosa Baccu. Lapadula o tri minúty neskôr efektnou pätičkou usmernil Susovu strelu za chrbát bezmocného brankára Posavca a stanovil konečný rezultát duelu.

Tím AS Rím sa večer vrátil na druhú priečku pred AC Miláno prostredníctvom pohodlného domáceho triumfu 3:0 nad Bolognou, hetrikom sa blysol Egypťan Mohamed Salah.

Posledné Crotone bolo blízko k senzácii, keď až do 83. min hralo s domácim Interom bez gólov, v dueli na San Sire napokon domáci zvíťazli 3:0. V 84. min otvoril skóre stretnutia Ivan Perišič. O štyri minúty neskôr úspešne pokutový kop Mauro Icardi a ten istý hráč strelil v nadstavenom čase aj tretí a posledný gól zápasu.

Futbalisti Empoli na súperovej pôde zdolali hráčov Pescary jednoznačne 4:0. Hostia pritom v doterajších jedenástich kolách Serie A dokázali streliť iba dva góly. O nedeľňajší triumf v Pescare sa postarali jedným presným zásahom Manuel Pucciarelli a Riccardo Saponara, dvakrát skóroval Massimo Maccarone.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 12. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Delfino Pescara – Empoli 0:4 (0:3)
Góly: 12. a 44. Maccarone, 23. Pucciarelli, 89. Saponara
Norbert Gyömbér (Pescara) nefiguruje v zápise o stretnutí.

FC Janov – Udinese 1:1 (1:1)
Góly: 24. Ocampos – 11. Théréau

Chievo Verona – Juventus Turín 1:2 (0:0)
Góly: 66. Pellissier (z pok. kopu) – 53. Mandžukič, 75. Pjanič

Palermo – AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 72. Nestorovski – 15. Suso, 82. Lapadula