Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL: Severolondýnske derby bez víťaza, gólový návrat Kana

LONDÝN 6. novembra (SITA) – Vlastný gól, premenená jedenástka, dvakrát opečiatkované žrde a nerozhodný výsledok 1:1. Taký je sumár nedeľňajšieho šlágra 11. kola anglickej Premier League medzi Arsenalom Londýn a Tottenhamom Hotspur. Domáci futbalisti nevyužili možnosť zaujať prvé miesto v tabuľke, čo by sa stalo skutočnosťou v prípade ich víťazstva.
V severolondýnskom derby na Emirates Stadium pred 60 039 fanúšikmi sa diváci dočkali prvého gólu v 42. min, keď priamy kop Mesuta Özila usmernil hlavou do vlastnej bránky obranca Spurs Kevin Wimmer. Paradoxne, bola to jediná strela medzi žrde v prvom dejstve. „Kanonieri“ aj s pomocou súpera korunovali svoju prvopolčasovú dominanciu. Tri minúty pred vedúcim gólom trafil Theo Walcott žrď bránky Huga Llorisa.
Po zmene strán sa karta obrátila. Rozhodca Marc Clattenburg posúdil zákrok Laurenta Koscielného na Dembélého ako faul a nariadil jedenástku. K lopte sa v 51. min postavil Harry Kane, ktorý chýbal „kanonierom“ od svojho zranenia 18. septembra proti Sunderlandu dovedna 903 minút, a z bieleho bodu s istotou vyrovnal. Návrat útočníka potešil trénera Mauricia Pochettina, menej už zranenie Deleho Alliho, ktorý si v tréningu vyvrtol koleno po zrážke so spoluhráčom a na Emirates Stadium nemohol nastúpiť.
Na margo comebacku Harryho Kana tréner „kohútov“ pre BBC povedal: „Teším sa aj za neho, nie je ľahké hrať po niekoľkých mesiacoch. Som rád, že je späť. Je dôležitý pre tím, jeden z najlepších hráčov, akí sú k dispozícii.“ Kane sa svojím piatym gólom do siete Arsenalu vyrovnal rekordérovi Tottenhamu v tejto štatistike Garethovi Balovi. Až do konca zápasu sa nebezpečné situácie striedali pred oboma bránkami – po priamom kope Christiana Eriksena od postrannej čiary lopta padla na zem v šestnástke Arsenalu a opečiatkovala žrď.
„Je sklamaním prísť doma o dva body. Utvorili sme si množstvo šancí a nebezpečných momentov. V druhom polčase sme boli príliš nervózni. Chýbalo nám to, v čom sme silní: plynulý pohyb, vízie v okolí šestnástky. Obyčajne hráme lepšie zozadu, v tom sme výrazne zaostali,“ zhodnotil zápas pre BBC Sport tréner Arsenalu Arséne Wenger. „Spurs idú domov šťastní, my nie. Zápas sme chceli vyhrať, aj keď vo všeobecnosti nejde o matematickú katastrofu,“ doplnil francúzsky tréner a vyjadril sa aj k pokutovému kopu proti jeho tímu: „Bol som prekvapený. Zvonka to vyzeralo ako veľmi jemná penalta.“
Kormidelník Tottenhamu Mauricio Pochettino po derby skonštatoval: „Náš tím predviedol silné predstavenie. Arsenal sa rozbehol, naši hráči si zaslúžia plný kredit, boli fantastickí. Utvorili sme si niekoľko šancí na víťazstvo, bolo to veľmi súťaživé a dobre sa na to pozeralo. Dobre sme začali druhý polčas a zaslúžili sme si penaltu.“ Argentínčan sa môže pochváliť nevídanou bilanciou, keď vo svojich prvých piatich severolondýnskych derby zápasoch na trénerskej lavičke neprehral ani raz.
Tottenham je po 11 zápasoch sezóny bez prehry, čo sa mu prihodilo prvýkrát od ročníka 1960/1961, keď získal svoj nateraz posledný anglický titul. Inak, derby medzi Arsenalom a Tottenhamom je gólovo najúrodnejším duelom Premier League – vo vzájomných zápasoch týchto rivalov už padlo 139 gólov.