Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL: Hamšík 4. najlepším strelcom Neapola, gól by menil za výhru

NEAPOL 6. novembra (SITA) – Slovenský futbalista a kapitán SSC Neapol Marek Hamšík poslal svoje mužstvo v 12. kole Serie A proti Laziu Rím do vedenia, ale na zisk troch bodov to nestačilo (1:1). Jeho sobotňajší gól bol 103. v súťažných dueloch v drese Neapola. Dostal sa na úroveň Antonia Vojaka, spolu s ním je historicky štvrtým najlepším strelcom Neapola. „Som rád, je to krásne číslo. Tento gól by som však najradšej vymenil za tri body,“ komentoval Hamšík na svojej webstránke. Najlepším kanonierom v histórii SSC je legendárny Argentínčan Diego Maradona (115 gólov), nasledujú Attila Sallustro (108) a Edinson Cavani (104). „Partenopei“ sa nedostali pred sobotňajšieho súpera a v tabuľke najvyššej talianskej futbalovej súťaže im momentálne patrí 5. priečka s 21 bodmi, Lazio má o jeden bod viac a figuruje na 4. mieste.
Neapol priviedol na trávnik štadióna San Paolo slovenský reprezentant, ktorý dirigoval svoj tím z hĺbky stredu poľa. Zápas sa hral v dobrom tempe, po obojstranne útočnej prvej štvrťhodine duelu sa Lazio stiahlo do obrany a Neapolčania si s tým v prvom polčase nevedeli rady. Po zmene strán to bol banskobystrický rodák, ktorý gólovo zavelil. Loptu si prevzal pred pokutovým územím, vnikol do neho a hoci tiesnený dvoma protihráčmi, bleskurýchlou ľavačkou z uhla presne trafil prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi. Radosť domácich fanúšikov však trvala necelé dve minúty (presnejšie 87 sekúnd), keď Baldé Diao Keita podstrelil brankára Pepeho Reinu a vyrovnal. Ten sa právom búchal rukami po hlave, má totiž podiel na lacnom góle.
Hamšík, ktorý v druhom polčase patril na trávniku medzi najaktívnejších a celkovo medzi najlepších hráčov na ihrisku, o pár minút pohrozil tvrdou strelou (brankár ju vyrazil na roh, aj keď smerovala tesne vedľa). Na konci prvej hodiny duelu už-už postupoval v šestnástke na brankára Lazia, ale súper mu v poslednej chvíli loptu vzal. Napriek enormnej snahe sa Neapolčanom nepodarilo streliť víťazný gól, slovenský futbalista šiel z trávnika v 87. minúte po tom, ako sa chytil za stehno. „Nie, nezranil som sa. Dostal som iba kŕč,“ vysvetlil Hamšík dôvod predčasného odchodu z trávnika pre svoju oficiálnu webstránku.
„Boli sme lepším tímom. Vypracovali sme si veľa šancí, no skórovali sme iba raz. Lazio vyťažilo z minima maximum. V nasledujúcich zápasoch pred bránkou súpera musíme byť dôraznejší, efektívnejší. Makali sme do konca, robili sme maximum, čo bolo v našich silách, v sobotu sme však iba remizovali. Škoda, chceli sme jednoznačne zvíťaziť,“ uviedol ďalej Hamšík, ktorý si v sobotu pripísal tretí presný zásah v Serie A 2016/2017. Pri odchode z trávnika ho sprevádzal skandovaný potlesk. Zo všetkých hráčov mal rodák z Banskej Bystrice najvyšší počet dotykov s loptou (90), na brankára vystrelil štyrikrát.
„Všetky moje doterajšie góly v tejto ligovej sezóne som dal ľavou nohou, ale strieľam oboma,“ povedal Marek Hamšík v rozhovore pre Radio Kiss Kiss a doplnil: „Je to škoda, utvorili sme si toľko šancí, ale nedokázali sme ich využiť. A súper skóroval hneď pri prvej príležitosti. Nesmie sa stávať, aby sme minútu po našom góle inkasovali.“ Na otázku, či chýbal v útoku poľskú útočník Arkadiusz Milik, odpovedal: „Nemyslím si, pretože Dries Mertens zahral výborne. Musíme hrať s hráčmi, ktorí sú k dispozícii a byť rozhodnejší pred súperovou bránkou, šance si dokážeme utvoriť. Toto mužstvo sa nevzdáva, hrá zábavný futbal, ale teraz s nami nie je šťastie.“