Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

FREŠO: Za demokraciu sa musíme biť tak, ako to robil generál Štefánik

BRATISLAVA 3. mája – Na pietnej spomienke pri Mohyle v Ivanke pri Dunaji sa v predvečer tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika stretli účastníci 22. ročníka vlastivednej pochôdzky, ktorú tradične organizuje Matica slovenská. Prítomný bol aj prezident SR Ivan Gašparovič a minister obrany Martin Glváč. K účastníkom spomienkovej akcie sa prihovorili za prezidenta SR vedúci Kancelárie Milan Čič, predseda Matice slovenskej Marián Tkáč a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Pochôdzka južným Slovenskom sa začala v Šamoríne, pokračovala cez Dunajskú Lužnú a vyvrcholila pietnym kladením vencov pri Mohyle. Zúčastnili sa na nej žiaci zo základných škôl, predstavitelia obecných a regionálnych samospráv, zástupcovia Matice slovenskej, predstavitelia talianskej a francúzskej ambasády, ako aj vojenskí veteráni.
Župan Pavol Frešo vo svojom príhovore vyzdvihol Štefánikov boj za slobodu a jeho odkaz súčasnej generácii, že nie je hoden slobody taký človek, ktorý si myslí, že slobodu mu vybojujú iní. Frešo dodal k Štefánikovmu odkazu, že je rovnako nevyhnutné bojovať aj za demokraciu „Ten kto si myslí, že demokraciu mu vybojujú iní, tak jej tiež nie je hoden! A keď tento odkaz budú držať všetci tí mladí, ktorí sú tu s nami, tak nemám obavu o budúcnosť Slovenska, ale ani celej strednej Európy. Jednoducho slobodu a demokraciu si budeme vážiť. A keď to bude treba, tak sa za ňu budeme biť tak, ako to robil Štefánik,“ dodal župan Pavol Frešo.
Milan Rastislav Štefánik patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenských dejín, ktorého meno je spájané najmä so vznikom Česko-slovenskej republiky v roku 1918 po rozpade Rakúska-Uhorska. Pri svojom prvom návrate do oslobodenej vlasti tragicky zahynul pri leteckom nešťastí neďaleko obce Ivanka pri Dunaji.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.