Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

FREŠO: S implementáciou europrojektov máme dobré skúsenosti

BRATISLAVA 27. októbra – V období 2014-2020 budú v bratislavskom kraji pre nový Integrovaný regionálny operačný program (IROP) zriadené až dva sprostredkovateľské orgány, SORO BA na magistráte hlavného mesta a SORO BSK na župe. Krajskí poslanci sa na piatkovom rokovaní zastupiteľstva jednohlasne zhodli na územnom pôsobení SORO BSK, a to v katastroch všetkých obcí okresov Pezinok, Senec a Malacky.
Primátor hlavného mesta Bratislavy Milan Ftáčnik chce mať v kompetencii až 2/3 celého územia bratislavskej župy. S týmto sa nestotožnil žiadny krajský poslanec, dokonca ani tí z Bratislavy. „Sme toho názoru, že SORO BA by malo administrovať projekty kompetenčne len v katastri mesta Bratislava a ostatné územie bude pod Bratislavským krajom. Poslancom, medzi ktorými sú aj starostovia a primátori, je to úplne jasné a tiež majú s nami dobré skúsenosti. O územnej kompetencii oboch sprostredkovateľských orgánoch budeme s primátorom hlavného mesta dnes spoločne rokovať,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo.
Kvalitu sprostredkovateľského orgánu dokazuje podľa Pavla Freša pozitívne čerpanie, i napriek obmedzeným možnostiam, tiež nízka chybovosť projektov, výsledky externých audítorov a hlavne spokojnosť starostov a primátorov. Cez OPBK sa podarilo v rámci bratislavského regiónu zrealizovať a finančne podporiť 135 projektov. Do konca roka 2015 je potrebné ukončiť ešte 63 projektov. Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF) je pre OPBK vyčlenených 95,2 mil. eur.
Celkové čerpanie eurofondov na Slovensku je k 31. augustu 2014 54,9 % (6,35 mld. eur) z 11,6 mld. eur. Čerpanie OPBK je v súčasnosti na úrovni 56,3 % (53,6 mil. eur) a OPBK je na 5. mieste zo všetkých operačných programov. Zazmluvnenie OPBK je na úrovni 95 % z celej alokácie na program.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Biela noc rozžiari Bratislavu súčasným umením a potrvá celý víkend. Najdlhšia noc v roku potrvá od piatku až do nedele! BSK: Ocenenie za príkladnú obnovu roka už zajtra

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.