Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

FREŠO: Poslanci Viskupič, Škripek a Hraško klamú

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Poslanci parlamentu za OĽANO Jozef Viskupič, Branislav Škripek a Igor Hraško sa zapojili do očierňovacej kampane proti županovi Pavlovi Frešovi. Platenými inzerátmi  zverejnili v celoštátnych printových médiách (SME, Nový čas) nepravdivé informácie o haváriách v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Účelovými lžami sa len niekoľko hodín pred voľbami snažia očierniť súčasného župana Bratislavského kraja. Do lživej a diskreditačnej kampane menovaní poslanci vtiahli aj Úrad pre verejné obstarávanie (UVO) a jeho predstaviteľov. BSK v tejto veci naopak s UVO spolupracuje teraz aj v minulosti. Úrad BSK odovzdal dokumenty v predmetnej veci Hlavnému kontrolórovi v zmysle rozhodnutia Zastupiteľstva BSK a aj UVO. Polícia v tejto súvislosti BSK nekontaktovala a ani nežiadala od BSK v tejto súvislosti „Z toho dôvodu považujem konanie troch poslancov OĽANO Viskupiča, Hraška a Škripeka za účelové politické klamstvo,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Odstraňovanie havárií v BSK prebehlo riadne a v zmysle zákona a Úrad BSK verí, že túto skutočnosť potvrdia nezávislé kontrolné orgány štátu.
Ubezpečujeme obyvateľov regiónu, že Bratislavský kraj postupuje v oblasti nakladania s verejnými prostriedkami na rozdiel od predchádzajúceho obdobia transparentne. Svedčí o tom aj hodnotenie Transparency International, podľa ktorej je BSK najtransparentnejším krajom na Slovensku vo zverejňovaní informácií a druhý najtransparentnejší v rámci projektu Otvorená samospráva 2013.
„Cieľom týchto lživých inzerátov, akými sme boli svedkami v dnešnom Novom čase a denníku SME, je znechutiť obyvateľov a odradiť ich od účasti vo voľbách do BSK,“ doplnil Pavol Frešo.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.