Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. apríla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Foto roka predstaví tváre Slovenska

BRATISLAVA 17. apríla – Témou piateho ročníka súťaže Foto roka 2012 pre mladé fotografické talenty budú Tváre Slovenska. Svoje fotografie môžu adepti prihlásiť do 30. júna. Súťaž dotovanú sumou 10 000 eur vyhlasuje Nadácia VÚB.

O popularite fotografie svedčí aj počet registrovaných profesionálnych i amatérskych fotografov na rôznych slovenských fotografických portáloch, ktorý sa pohybuje okolo 10 až 15 tisíc. Podľa štatistík najväčšej sociálnej siete Facebook len za rok 2011 pribudlo a bolo zdieľaných viac ako 100 miliárd záberov. Súťaž FOTO ROKA pomáha objavovať talenty slovenskej fotografie. Prihlásiť sa môžu profesionáli aj amatéri. Najlepšie fotografie vystaví Nadácia VÚB na netradičnej výstave pod holým nebom v septembri na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. „Súťažou Foto roka chceme ukázať verejnosti, akými rôznymi spôsobmi sa dá vnímať jedna téma. S výstavou pod holým nebom máme dobré skúsenosti z minulého ročníka. Sme radi, že tisícky ľudí, ktorí námestím denne prechádzajú, dostanú opäť možnosť pozrieť si to najlepšie z mladej slovenskej fotografie,“ hovorí Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB banky a predseda Správnej rady Nadácie VÚB.

O tom, kto sa pridá k minuloročným víťazom Dominike Jackuliakovej, Borisovi Némethovi a Petrovi Važanovi, rozhodne medzinárodná porota zložená z fotografov, kurátorov a teoretikov. Členovia poroty sa každý rok menia. Tento rok porotu povedie Dejan Sluga zo Slovinska, riaditeľ Centra súčasnej fotografie a videa a organizátor festivalu Mesiac fotografie v Ljubljane. V prvom kole vyberá porota 15 sérií fotografií, ktoré postupujú do finále súťaže a sú prezentované na výstave. Z nich vzídu traja víťazi, ktorí získajú finančné ceny v celkovej hodnote 10 000 eur. Prihlásiť sa môžu fotografi vo veku do 35 rokov. Viac informácií je k dispozícii na http://www.fotoroka.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ Škoda Auto Slovensko oslavuje hokejové majstrovstvá sveta akčnými modelmi Drive

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.