Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96885_foto_samsung_campuse 36 676x378.jpg
22. októbra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung

22.10.2021 – Druhý rok po sebe zvíťazila juhokórejská spoločnosť Samsung v rebríčku najlepších globálnych zamestnávateľov, ktorý od roku 2016 zostavuje americký magazín Forbes. Nezávislý prieskum medzi 150 tisíc zamestnancami nadnárodných spoločností realizovala výskumná agentúra Statista. Do prieskumu boli zaradení zamestnanci na plný alebo čiastočný úväzok z 58 krajín sveta. Agentúra ich požiadala, aby zhodnotili svoju ochotu odporučiť vlastného zamestnávateľa priateľom a rodine. Zároveň mali hodnotiť ďalších zamestnávateľov zo svojho odboru, a to ako v pozitívnom, tak v negatívnom zmysle. Celkový rebríček tvorí 750 najúspešnejších spoločností.

Takmer tretinu tohtoročného rebríčka The Worlds Best Employers 2021 tvoria koncerny so sídlom v USA, ktorých sa medzi najlepších zamestnávateľov roka dostalo 236. Druhou najpočetnejšie zastúpenou krajinou bolo Nemecko s 91 spoločnosťami v rebríčku a treťou je Čína s 57 zástupcami. Prvú desiatku obsadili výlučne technologické spoločnosti. Po Samsungu na prvej pozícii nasleduje druhé IBM, tretí Microsoft a štvrtý Amazon. Zamestnanci hodnotili „svoju“ spoločnosť podľa niekoľkých aspektov, ako je imidž, ekonomická stopa, rozvoj talentov, rovnosť pohlaví a sociálna zodpovednosť.

Výskumná agentúra sa zamestnancov tiež pýtala, ako sa ich zamestnávateľ druhý rok po sebe vysporiadal s pandémiou Covid-19 a aký má prístup k ekológii. Dotazníky boli anonymné, čo umožnilo respondentom otvorene popísať svoje názory.

Informačný servis

K téme

Najlepšie podcasty, ktoré menia svet? Rozhovor s organizátormi súťaže Podcast roka Najlepším hraným filmom 29. ročníka MFF Art Film Fest sa stala snímka Dalva, najlepším krátkym filmom 48 hodín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.