Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95215_sersen fond.jpg
24. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Fondu pre budúcnosť športu podporil už viac ako 200 talentovaných športovcov a tímov

24.3.2021 – Majú veľký dôvod na radosť. Opäť prebiehalo vyhodnotenie skvelých videí, ktoré amatérski športovci a športové kluby zaslali do projektu spoločnosti Niké s názvom Fond pre budúcnosť športu. Tento raz porota ocenila až 24 talentov. Vďaka štedrému grantu tak budú môcť napredovať vo svojom športovom rozvoji.

Fond pre budúcnosť športu vznikol v júni minulého roka, v období prvej vlny koronakrízy. Niké do projektu doposiaľ prispela čiastkou viac ako 600 000 eur. Cieľom Fondu je poskytnúť pomoc mladým športovým talentom a športovým klubom naprieč celým Slovenskom. Túto víziu Niké maximálne plní o čom svedčí fakt, že spoločnosť podporila až 204 subjektov, medzi ktoré prerozdelila 366 900 €.

Z voľnočasovej aktivity ambícia zbierať majstrovské tituly

Medzi ocenenými športovcami, ktorých tento týždeň porota vybrala a rozhodla sa im udeliť grant, je aj šestnásťročný Róbert Judiak z Dolného Kubína. Mladý bežec svojim videom zaujal a získal tak 3 500 eur, z čoho mal aj patričnú radosť. „To vážne? Wau. Veľmi pekne ďakujem,“ zneli úvodné slová Róberta, ktorý sa do Fondu pre budúcnosť športu prihlásil vďaka kamarátke.

Štedrý grant chce juniorský majster Slovenska v cross duatlone a víťaz 25 pretekov za minulý rok využiť na viacero položiek. „Keďže som sa začal venovať skialpinizmu, prostriedky investujem na nákup lyží, aby som mohol pretekať v zime. Takisto mi peniaze pomôžu pri kúpe nového bicykla a samozrejme na beh. Tento rok sa chystám na majstrovstvá sveta v behu do vrchu, ktoré sa uskutočnia v Taliansku,“ uzavrel Róbert.

Radi by vychovali vychádzajúce hviezdy lakrosu

Niké podala pomocnú ruku aj Slovenskej lakrosovej federácií, ktorá funguje už takmer dvadsať rokov. „To je vynikajúca správa v dobe, keď nemôžeme trénovať. Sme vďační spoločnosti Niké a tiež Fondu pre budúcnosť športu. Teší nás, že si všíma aj malé športy, medzi ktoré patrí aj lakros,“ povedal Igor Moravčík, prezident Slovenskej lakrosovej federácie, ktorá je stálym účastníkom majstrovstiev Európy i sveta. V tomto roku sa jej členovia chcú primárne zamerať na propagáciu tohto športu na školách.

Grant pomôže Alexandre dostať sa na majstrovstvá sveta

Podporu v hodnote 3 000 eur dostala aj mimoriadne nadaná dostihová jazdkyňa Alexandra Vladárová. Radostnú správu sa však ako prvá dozvedela jej trénerka Zuzana Ciranová, ktorá neskrývala nadšenie. „Mám až zimomriavky. Veľmi ste ma potešili. Teraz je situácia úplne zlá a všetko je zrušené. My sa však snažíme pripravovať na majstrovstvá sveta. Podpora nám veľmi pomôže,“ povedala Zuzana, ktorá Alexandru trénuje dlhé roky a porozprávala o jej úspechoch v disciplíne Endurance, čo je jazda na dlhé trate.

„Tento šport je limitovaný. Deti ho môžu vykonávať od dvanástich rokov a to s asistenciou. Dva roky som Alexandre asistovala ja. Keď mala 14 rokov, už pretekala samostatne a vyhrala majstrovstvá sveta,“ uviedla Zuzana a dodala, že grant využijú na štartovné počas najbližších majstrovstiev, ale aj na podkutie koňa, krmivá či výstroj.

Veria, že čoskoro začne svitať na lepšie časy

Porotu z Fondu pre budúcnosť športu zaujalo aj video klubu FitKids Bratislava. „Skvelé, aspoň nejaká pozitívna správa v tejto ťažkej dobe. Naozaj si veľmi ceníme, že sme dostali grant z Fondu pre budúcnosť športu. Aktuálne máme už rok zavreté, ale snažíme sa nejako prečkať tieto zlé časy a keď sa situácia zlepší, vrátime sa k tomu, čo sme robili pred „koronou,“ povedal Dávid Dikacz, tréner FitKids. Klub by rád podporu využil na nákup športového vybavenia a úhradu nájmov za priestory.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach Herecké i súkromné historky Ferka Kovára

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.