Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95913_received_1730973233716348 676x450.jpeg
17. júna 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Fond pre budúcnosť rozdal športovcom už takmer 500 000 eur: Z podpory sa tešia mladé tenisové hviezdy, moderná gymnastka, ale aj strieľajúca baletka!

17.6.2021 – Fond pre budúcnosť športu od Niké opäť rozdával radosť. A to až dvom desiatkam talentovaných športovcov, športovým klubom a združeniam. Od jeho vzniku prešiel už takmer rok a za tú dobu tento populárny projekt podal pomocnú ruku takmer 300 športovým subjektom, medzi ktorých rozdelil sumu, ktorá sa onedlho vyšplhá na pol milióna eur!

Podpora slovenských športovcov a klubov je mimoriadne dôležitá. Uvedomuje si to aj spoločnosť Niké, ktorá prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu pravidelne udeľuje štedré granty desiatkam záujemcom, ktorí si chcú naplno plniť svoje športové sny a v budúcnosti reprezentovať Slovensko.

Do skupiny šťastlivcov sa pridala mladá generácia športovcov, ktorá aj v mladom veku dosahuje parádne výsledky. Medzi nich patrí napríklad aj multitalentovaná Sofia Benkovská, ktorá sa súčasne venuje baletu a športovej streľbe. Ako prvá sa túto potešujúcu správu o grante v hodnote 3 000 eur dozvedela mamina nadanej športovkyne. „Ďakujeme krásne. Veľmi sa teším. Keď to poviem Sofii, tak z toho bude úplne nadšená,“ povedala hrdá mamina, ktorá uviedla, že Sofia sa pripravuje na viaceré predstavenia v divadle a zároveň má za sebou aj úspešné obsadenie na streleckých udalostiach.

„Minulý týždeň vyhrala tretie miesto počas Veľkej ceny v Jaslovských Bohuniciach. Okrem toho sa pripravuje na predstavenia, má kostýmové skúšky. Do štvrtej poobedia je v škole a následne po nej ide na strelecký tréning. Je veľmi ambiciózna a chce byť strieľajúcou baletkou,“ uviedla Sofiina mama. Dodala, že štedrý grant sa využije na kúpu baletných špičiek, streleckú vestu, či rukavice.

Tenisovým hviezdam pomôže grant s cestovnými nákladmi

Počas posledného odmeňovania z Fondu pre budúcnosť športu získali podporu aj talentovaní tenisti. Štrnásťročná Tamara Šramková, sestra reprezentantky Rebeky Šramkovej získala 2 000 eur. „Ty brďo, no super. To je veľmi príjemná informácia. Tamara je aktuálne na turnaji, bude mať radosť,“ uviedla jej mama, ktorá má s manželom tenisový klub, kde sa venujú budúcej generácii slovenských tenistov. Dodala, že peniaze plánuje použiť na pokrytie nákladov spojených s cestovaním.

Z grantu v hodnote 2 000 eur sa teší aj Marcus Masarčin, ktorý takisto momentálne zbiera cenné body. Správu o tom, že ho podporil Fond pre budúcnosť športu sa dozvedel jeho otec Miroslav. „Veľmi sa z tejto správy teším. Peniaze použijeme na výjazdy do zahraničia, keďže jeden týždňový pobyt na turnaji v zahraničí stojí zhruba 1 000 eur. Tým pádom máme vykryté dva turnaje, čiže nám to veľmi pomôže,“ povedal Marcusov otec. Mladý tenista je v skvelej forme. Aktuálne sa nachádza na áčkovom turnaji v Prešove, čo je najvyššia kategória na Slovensku. Hrá štvrťfinále proti nasadenej trojke, predtým porazil nasadenú päťku, vo štvorhre favoritov turnaja, takže šance sa triumfy sú v tomto prípade poriadne vysoké.

Gymnastka vycestuje na sústredenie do zahraničia

Slovensku sa úspešne a dlhodobo darí vychovávať moderné gymnastky. Na podobnú cestu sa vybrala aj Xénia Benkovitsová, ktorá získala podporu z Fondu pre budúcnosť športu vo výške 2 500 eur. Ako prvá sa tešila mamina Miriam: „Ďakujeme krásne. Xénia bude môcť ísť na dvojtýždňové tréningové sústredenie do Ruska, ak to povolia bezpečnostné opatrenia“

Dianie v modernej gymnastike sa po dlhej odmlke opäť rozbehlo, takže už čoskoro môže členka tímu TJ Sokol Bratislava a majsterka Slovenska za roky 2018 a 2019, pridať ďalšie úspechy do svojej zbierky. „Máme za sebou kontrolné preteky, počas víkendu nás čakajú vôbec prvé preteky po nútenej prestávke. Na jeseň nás čakajú vrcholy sezóny, ako napríklad majstrovstvá Slovenska,“ dodala mamina Xénie.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!

Ak aj vy patríte medzi odhodlaných športovcov, alebo máte mladé športové talenty vo svojom okolí, neváhajte a zapojte sa alebo zdieľajte možnosť získania štedrého grantu z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Stačí zaslať krátke video so štipkou originality na stránku https://nikefondsportu.sk. Možno sa práve vy alebo vaši známi stanete ďalšími odmenenými, ktorí majú našliapnuté stať sa nasledovníkmi svojich športových idolov. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti UNICEF oslavuje, rozdáva darčeky i arašidovú pomoc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.