Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98342_1_uvodna foto 1 676x380.jpg
31. marca 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Fintech startup Platon Life hlási rekordný záujem o investičné sudy českej značky Trebitsch Whisky

31.3.2022 – Fintech startup Platon Life nedávno nadviazal spoluprácu s prvým českým výrobcom single malt whisky, spoločnosťou Trebitsch. Výsledkom je výnimočná kombinácia najmodernejšej digitálnej technológie so storočnou tradíciou výroby kvalitnej whisky. Prvá emisia voucherov na investičné sudy Trebitsch Whisky v celkovej výške takmer 37 000 eur sa v Platon Store vypredala počas jediného dňa. A nie je sa čomu diviť. Ide totiž o lukratívnu možnosť, ako diverzifikovať svoje investičné portfólio.

Trebitsch Whisky je prvý český výrobca, ktorý sa zameriava výhradne na výrobu whisky vysokej kvality. Trebitsch Whisky získala mnoho ocenení po celom svete, a to najmä vďaka svojmu nekompromisnému prístupu k výrobe, počas ktorej je whisky ručne stáčaná a uzatváraná do obmedzeného množstva fliaš. Okrem klasickej single malt whisky je však možné získať aj limitované edície pravej českej whisky, ktorá odpočívala v sudoch po portskom víne, sherry víne alebo rume.

Investície s tromi spôsobmi zhodnotenia

1. Zhodnotenie whisky

To pravé, trvalé a najzaujímavejšie zhodnotenie prináša majiteľom možnosť držania svojich vlastných sudov. Keď je whisky v sude bezpečne uzavretá, vtedy prirodzene zreje, starne a jej cena sa zvyšuje. Trebitsch Whisky rešpektuje škótsky model, kde je za minimálnu dobu „starnutia” považované obdobie 3 rokov. V skutočnosti by ale zrenie v sude malo trvať oveľa dlhšie, pretože vďaka tomu získava whisky svoju typickú zlatistú farbu a jemnú chuť.

2. Zhodnotenie prostredníctvom digitálnej meny

Ďalším spôsobom, ako zhodnotiť svoje prostriedky, je nákup voucherov. Vouchery na investičné sudy si môžete zakúpiť na platforme Platon Store prostredníctvom digitálnej meny PlatonCoin. Výhodou je, že dochádza ku kumulácii zľavy za nákup PLTC, a ďalšej zľavy za nákup voucherov od spoločnosti Trebitsch Whisky, ktorá je partnerom Platon Life.

3. Daňové zhodnotenie

Ďalšou výhodou investície do whisky je fakt, že daňové sklady sa v priebehu roka preceňujú, a stávajú sa teda stále hodnotnejšími. „Dnešná” whisky bude každým ďalším rokom lukratívnejšia – práve dynamika zrenia umožňuje naplno využiť jej investičný potenciál.

Istota investície, kedy dopyt bude prevyšovať ponuku

Obmedzená ponuka vyzretej whisky a narastajúci trend dopytu spôsobili, že spotreba sudov s vyzretou whisky po celom svete rapídne stúpa. Aj napriek navyšovaniu produkcie liehovarov vo svete nebude ľahké dopyt v nasledujúcich rokoch dostatočne uspokojiť, pretože zrenie whisky v sudoch nie je možné umelo urýchliť alebo navýšiť. Vďaka limitovanej dostupnosti preto nákup investičných sudov ponúka skutočne dlhodobú perspektívu zhodnotenia pre vaše investičné portfólio.

Viac o spolupráci Trebitsch Whisky a Platon Life sa dozviete v tomto videu.

Zdroj: PlatonLife.com

Informačný servis

K téme

XTB ponúka vyššie úroky z neinvestovaných prostriedkov a uľahčuje začiatky v investovaní Crowdfundingová platforma Investown používateľom v Česku zarobila viac ako 6 miliónov eur. Teraz chce aj Slovákov naučiť, ako investovať do realít

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.