Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Filmový festival pred viedenskou radnicou

BRATISLAVA 3. júla – Neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho leta v susednej Viedni je Filmový festival na Radničnom námestí. Návštevníkom pred mestskou radnicou ponúka záznamy koncertov z celého sveta i baletné a operné predstavenia. Open air festival, ktorý každoročne priláka okolo 700.000 hostí, odštartuje 4. júla koncertom kapely Pink Floyd Delicate Sound of Thunder z roku 1989. Záverečným predstavením 6. septembra bude Cole Porterov muzikál Kiss me Kate. Premietania sú voľne prístupné a začínajú vždy po západe slnka. Tento rok slávi Filmový festival v centre mesta svoje 25-ročné jubileum.

Diváci si na megaobrazovke vychutnajú záznamy opier a operiet, baletov, muzikálov, klasiky, džezových i popových koncertov s hviezdnym obsadením. Letný Filmový festival prináša prepojenie hudby a kulinárskych špecialít domácej a medzinárodnej gastronómie. Počas týždňa je gastronomická časť festivalu aj miestom obľúbenej DJ-Lounge, stretnutí a oddychu.

Milovníci opery sa môžu tešiť na Annu Netrebko a Rolanda Villazóna v Pucciniho Bohéme a Donizettiho Nápoji lásky, Thomasa Hampsona si vychutnajú vo Verdiho opere Simon Boccanegra. Program prinesie aj Bizetovu Carmen a Mozartovu Čarovnú flautu so slávnymi melódiami. Verdiho Rigoletto sa bude vysielať naživo z Viedenskej štátnej opery. Klasickým vrcholným predstavením bude tohtoročný záznam Novoročného koncertu, ktorý dirigoval Zubin Mehta.

Priaznivcov džezu potešia koncerty legiend ako Frank Sinatra, Eric Clapton, Chick Corea, Omara Portuondo a Tony Bennet s Lady Gaga. Fanúšikom popu ponúkne program koncertné záznamy Boba Marleyho, Depeche Mode, Eltona Johna, Celine Dion ale i Elvisa Presleyho, ktorý by v tomto roku oslávil svoje 80. narodeniny.

Detailný program Filmového festivalu na http://filmfestival-rathausplatz.at/programm/.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Otec a syn Svěrákovci predstavujú prvé zábery z filmu Betlehemské svetlo 30 rokov Nostalgie s Kidom, na plátne i pápežské baziliky Ríma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.