Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Film, v ktorom sa túžby stávajú skutočnosťou

Túžba splniť si životný sen je motorom snáď každého z nás. Ale taký motor, aký v sebe skrýva už od detstva Michael Edwards (Taron Egerton), nemá hocikto. Jeho túžba je zdanlivo jednoduchá: Stať sa olympionikom a reprezentovať Veľkú Britániu na olympijských hrách. Film Orol Eddie z dielne 20th Century Fox je krásnym príbehom o prístupe nielen k športu, ale aj k životu. Rolu skokanského experta, ktorý Eddieho pripravuje na olympijské hry v Calgary, si zahral Hugh Jackman.

Film inšpirovaný skutočným príbehom vyzdvihuje Michaelov prístup k športu a jeho odhodlanie „nikdy to nevzdať”. Eddieho príbeh ukazuje divákom, že nie je potrebné byť silou mocou lepší ako ostatní, ale že je dôležitejšie byť lepšími, ako sme boli.

Mladý Michael od detstva vie, že bude olympionikom. Len ešte nevie, v akej disciplíne… Po mnohých pokusoch sa rozhodne pre skoky na lyžiach. Rozhodne sa učiť od najlepších, a tak opustí rodnú zem a na vlastnú päsť vyrazí do Álp. Chvíľu pozoruje skokanov v akcii, potom vylezie na mostík a rozbehne sa. Po niekoľkých bolestivých pádoch si uvedomí, že to bez trénera asi nepôjde. Na scénu vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbár zimného strediska, bitkár a pijan, ale aj bývalý skokan na lyžiach. Bronson neodbytného skokana vezme pod svoje ochranné krídla a začne ho učiť nielen skákať na lyžiach, ale tiež to, ako skákanie prežiť. Postupne spoznáva Michaelovo odhodlanie a nezničiteľnú vôľu, vďaka ktorým si potom spoločne dokážu splniť veľký sen. Michael v roku 1988 v Calgary vstúpi do olympijských dejín ako nezabudnuteľný „Orol

„Eddie bol legendou, ktorá stelesňuje čisté odhodlanie. A skúsil to v tej najbláznivejšej, takmer samovražednej športovej disciplíne – v skokoch na lyžiach. Ako dieťa som tiež sníval, že sa dostanem na olympiádu. Len som nezašiel tak ďaleko!“, spomína Hugh Jackmann na dobu, kedy skutočný Orol Eddie lietal vo vzduchu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Voľbou kvalitnej práčky s modernými programami šetríte svoj šatník aj planétu Art Film Fest uvedie filmy z celého sveta, ale aj rekordný počet domácich premiér

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.