Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Festival viedenského kabaretu

BRATISLAVA 24. júla – Dnes večer štartuje v rakúskej metropole Festival viedenského kabaretu. Na nádvorie Arkadenhof vo viedenskej radnici zavítajú na v poradí druhý festival najznámejší lokálni kabaretisti, medzi inými Viktor Gernot, Eva-Maria Marold, Die Comedyhirten, Klaus Eckel, Andreas Vitasek, Heilbutt & Rosen a Herbert Steinböck.

Nováčikovia dostanú dnes večer šancu predviesť publiku a jury svoj talent. Porota vyhlási a ocení najlepšieho aktéra večera.

Mladí aj renomovaní kabaretisti predstavia to najlepšie zo svojho aktuálneho repertoáru od 25. júla. Publikum sa môže tešiť aj na špeciálne predstavenia, ktoré vznikli pre nový žánrový festival. Po päť večerov, až do 28. júla, sa na scéne predstavia vždy od 20.30 hod. dvaja umelci.

Okolo 3.000 návštevníkov každoročne vyhľadáva vo Viedni malé lokály, aby si pozreli a vypočuli jedinečný viedenský kabaret. Z tohto dôvodu vznikla ostatný rok myšlienka usporiadať festival viedenského kabaretu, pre ktorý je charakteristický lokálny dialekt a špecifický viedenský humor tzv. Schmäh.

Bližšie informácie o Festivale viedenského kabaretu na www.wienerkabarettfestival.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele? 90’s Super Fest 2024: Už túto sobotu v Nitre!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.