Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Festival peknej hudby sa začne onedlho v Banskej Štiavnici

BRATISLAVA 12. júla – Posledný júlový víkend od štvrtka 26. do nedele 29. 2012 júla sa uskutoční v Banskej Štiavnici a okolí už 13. ročník medzinárodného podujatia FESTIVALu PEKNEJ HUDBY. Štvordňový komorný festival patrí k tradičným podujatiam banskoštiavnického kultúrneho leta. Na programe sú opäť štyri dramaturgicky pestré koncerty a vernisáž výstavy obrazov slovenského výtvarníka.

Festival peknej hudby otvorí vo štvrtok 26. Júla o 20.00 h galavečer sólistov Opery SND sopranistky Boženy Ferancovej a barytonistu Pavla Remenára. V kostole Sv. Kataríny zaznejú známe árie a duetá z opier G. Verdiho, G. Pucciniho a ďalších. Festivalový piatok patrí vždy vernisáži, v tomto roku to bude Vladimír Petrík a k nemu konvenujúca premiéra skladby Ecinitni od Jevgenija Iršaia vytvorená pre známe dua Kákoni-Prochác.

Špičkový rakúsky súbor RADIO String quartet zahrá program s názvom Celebrating the Mahavishnu Orchestra and Joe Zawinul, ktorý pozitívne šokoval na prestížnom festivale Berliner Jazztage, ako aj otca MO Johna Mc Laughlina. Kvarteto zahrá pod holým nebom v Lapidáriu Starého zámku v piatok 27.7. o 20.00 h.

Radio.string.quartet.vienna bolo založené v roku 2004 a od začiatku sa vymedzovalo voči klasickým strunovým kvartetám. Štyria členovia – Bernie Mallinger (husle), Igmar Jenner (husle), Cynthia Liao (viola) a Asja Valcic (violončelo) sa zišli pri hľadaní možností ako rozšíriť zvukové spektrum strunového kvarteta a dokázali, že všetko je možné len na 16 strunách. R.s.q.v. sa darí posúvať hranice, ktoré doteraz zdokumentovali na šiestich albumoch.

Dvaja skvelí českí huslisti z Prahy Jan Mráček starší a mladší, jeden je koncertným majstrom Symfonického orchestra Hl. mesta Prahy FOK, druhý laureátom Pražskej jari. Otec a syn vystúpia v barokovej kaplnke kaštieľa vo Sv. Antone. v sobotu 28.7. o 11.00 h.

Iný hudobný žáner ponúkne večerný koncert v sobotu 28.7. o 20.00 h v kostole Sv. Kataríny v podaní šarmantného Milana Lasicu s jedinečným orchestrom Hot Serenaders. Program koncertu bude zostavený zo skladieb najnovšieho CD „Keď zastal čas“.

Slovenské dychové kvinteto zostavené z členov Slovenskej filharmónie zahrá záverečný koncert FPH v odľahčenej podobe na promenádnom nedeľnom matiné v Sklených tepliciach 29.7. o 11.00 h s repertoárom od operiet až po muzikál.

Viac o programe 13. ročníka festivalu peknej hudby je dostupné na vynovenej webovej stránke www.fph.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rozprávkové prázdniny klopú na dvere Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.