Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Festival Bratislava v pohybe mal rekordnú návštevnosť

BRATISLAVA 7. novembra – Festival Bratislava v pohybe prebiehal počas všetkých ročníkov v dvoch častiach, v jarnej a jesennej. V tomto roku sa jeho riaditeľka Miroslava Kovářová rozhodla pre zásadnú zmenu a festival naplánovala do štyroch víkendov jedného mesiaca. Diváci tak mali možnosť počas celého októbra vidieť spolu desať predstavení na štyroch rôznych pódiách. Festival prebiehal v historickej budove Slovenského národného divadla, v priestoroch Divadla elledanse, v priestore A4 a v Divadle Nová scéna a odprezentoval štyri slovenské súbory: Tanečný súbor Divadla Nová scéna – Traja spolu, elledanse – Fuga, Divadlo Štúdio tanca – From Side of a Man to the Side of a Woman, Debris – Epic. Slovinský EN-KNAP a predstavenie Ottetto, španielsky Teresa Nieto Company – Petí Comité, belgický Ultima Vez – What Body Does Not Remember a dva české, Lenka Vágnerová and Company – Jezdci a ProART Company – String Quartets a jeden súbor zo Spojených štátov – Palissimo Company s predstavením Bastard.

Hlavnou hviezdou festivalu bola belgická Ultimu Vez a ich predstavenie What the Body Does Not Remember v choreografii slávneho Vima Wandekeybusa. Tanečníci, po svojom ohromnom, drsnom a dokonalom výkone zožali niekoľkominútový potlesk a obdiv slovenského publika.
Veľký úspech malo záverečné predstavenie festivalu Bastard s Jarom Viňarským, ktorý za svoj výkon získal v tomto roku cenu Bessie. Na Bessie Award bol nominovaný spolu s choreografom Pavlom Zuštiakom. Predstavenie bolo beznádejne vypredané.
Tretím najsilnejším predstavením festivalu bol spoločný projekt troch choreografov, Mária Radačovského, Lukáša Timuláka a Borisa Nebyla, Traja spolu, ktorý mal v rámci festivalu svoju premiéru.

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe trval od 3. do 28. októbra 2013. Predstavenia videlo viac než 1800 divákov a jeho sprievodných podujatí sa zúčastnilo viac než 800 divákov. Do workshopov sa zapojilo 70 profesionálnych tanečníkov aj amatérov. 45 z nich účinkovalo v predstavení Bastard, spolu s Jarom Viňarským.

Budúci ročník festivalu opäť prebehne počas jedného mesiaca od 9. – 26.10. 2014 a jeho témou bude Tanečné divadlo.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

30. ročník MFF Art Film sa uskutoční od 21. do 28. júna 2024 v Košiciach Jedna z najväčších firemných nadácií darovala dosiaľ 12 miliónov eur, aby zlepšila životy ľudí na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.