Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Festival africkej kultúry vo Viedni

BRATISLAVA 29. júla – Festival africkej kultúry a kulinárskych špecialít odštartuje v susednej Viedni 31. júla. Nevšedné podujatie prebehne na Dunajskom ostrove už po jedenásty raz a prinesie až do 16. augusta skvelú africkú hudbu a tanec, lahodné pokrmy a nápoje, tradičné remeslá, produkty z Afriky, ale aj workshopy a prednášky.

Podujatie slávnostne otvorí 1. augusta podvečer Auma Obamová, sestra amerického prezidenta, spolu s organizátormi a zástupcami afrických veľvyslanectiev. Auma Obamová preberie záštitu nad festivalom a predstaví aj svoju prácu v nadácii Sauti Kuu, ktorá poskytuje pomoc a podporu deťom.

Hlavným ťahákom festivalu sú koncerty a tanečné vystúpenia zoskupení z rôznych kútov Afriky. Publikum sa môže tešiť medzi inými na soulové skladby charizmatickej speváčky Jenny Bell z Ugandy, reggae rytmy Dr. Sley and the Green Soljas alebo kamerunskú interpretku Carole Bakotto. More Colours zahrajú reggae, hip hop a funk a osemčlenná kapela Soja z Virginie prinesie mix reggae, rocku, hardcore a hip hopu. Pôvodnú jamajskú hudbu predstaví zoskupenie Indiggnation.

Lákadlom je aj veľký africký bazár s ukážkami tradičných remesiel, pestrofarebnými odevmi, maskami, šperkmi, drobným nábytkom, vzácnymi olejmi a kozmetikou, rozmanitými koreninami a bylinkami. Návštevníci si vychutnajú aj rôzne africké špeciality v stane Sahara i na africkom bazáre. Súčasť festivalu tvoria aj workshopy bubnovania a tanca či náboženské oslavy. Na programe podujatia sú aj prednášky, diskusie a informačné workshopy, vzdelávacie projekty či adopcia afrických detí na diaľku a ďalšie podporné projekty. Zaujímavý program je pripravený aj pre najmenších.

Festival africkej kultúry na Dunajskom ostrove bude otvorený denne, v pondelok až piatok od 14.00 do 24.00 hod., počas víkendov od 11.00 do 24.00 hod. Počas charitatívnych pondelkov, 3. a 10. augusta je vstup na podujatie voľný resp. návštevníci môžu dobrovoľne podporiť organizácie a nadácie, ktoré podporujú rôzne projekty na africkom kontinente. Ďalšie informácie na http://wien.afrika-tage.de/.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V Nostalgii Salvador Dalí, Francúzska depeša i Paralelné matky Bratislava bude hostiť Finweek. Trojdňový finančný festival začína 26. októbra v HubHub Twin city

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.