Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

FEBRUÁR v CLUBOCH: pesničkársky, gitarový a sláčikový večer

Po krátkej vianočnej prestávke nabehli Music Cluby v novom roku opäť do rýchleho tempa. Po januárovom oťukávaní pokračujeme ozaj pestro: s pesničkárskym večerom, krstom albumu popredného slovenského gitaristu, bubnovačkou a platformou 3x instruments, tentokrát zameranou na husle.

Intímny charakter DK Lúky oceňujú už desaťročia rôzni folkoví bardi. Pesničkársky večer predstaví dve generačné osobnosti a jednu formáciu. Miroslava Šmilňáka, alias Miro Jilo, petržalské publikum už pozná z jeho pôsobenia na akcii Petržalská baretka. Tam zaujal krátkymi pesničkami a tzv. fotrovským folkom. Na Lúkach teraz predstaví svoju vážnejšiu tvár s prekračovaním hraníc rôznych žánrov s akcentom na gospelovú tvorbu. Žánrovo pracuje aj skupina Mysami, ktorá prepája folk s latinsko-americkými rytmami a rockovými prvkami. Ich rozmanitá tvorba sa dostala na stránky našich popredných denníkov.
Hudobný publicista vynachválili prácu s dynamikou, vokálmi a textami s dôkladnými pointami. Do tretice sa predstaví skúsený matador folkovej scény Peter Janků – publicista, scénograf, výtvarník a najsociálnejšie orientovaný pesničkár na Slovensku. V jeho košatých hudobných príbehoch sa odráža skúsenosť, charizma a rozhľadenosť.
Informácie: MIRO JILO; PETER JANKŮ; MYSAMI / DK Lúky / 03.02. 2017 / 19:00 / 3 €

Peter Bulík sám seba definuje ako celoživotného samouka hrajúceho na gitare. Intuíciou a sebazdokonaľovaním sa stal dôležitou súčasťou bratislavskej hudobnej scény. Za svoju najväčšiu výhodu považuje všestrannosť: „Od mojich štrnástich nehrávam iba v jednej kapele a myslím že hranie viacerých žánrov je odrazom môjho odvekého záujmu o hudbu ako takú a nešpecifikovať sa iba na jeden žáner.“ Objavuje sa nielen po boku rockových muzikantov ako napr. Marián Greksa, ale siahla po ňom aj hiphopová (Kali, Miky Mora, Čistychov atď.) a world music scéna (La3no Cubano). Peter Bulík pokrstí na koncerte v DK Lúky svoj nový sólový album.
Informácie: PETER BULÍK / DK Lúky / 10.02. 2017 / 19:30 / 3 €

V novom roku budeme potrebovať čo najviac energie na zdolávanie nových výziev v osobnom i pracovnom živote. Príďte si vybiť tú zlú a načerpať tú tvorivú. Tri perkusívne zoskupenia Maribondo, Drumstas a Bubnovačka Orchestra prepoja rytmy sveta z orientu, Balkánu, Afriky a Latinskej Ameriky s rôznymi hudobnými žánrami. Na workshope určenom pre laikov aj skúsených hudobníkov získate schopnosť pracovať v tíme, získate bubenícky feeling a skupinový groove a hlbšie preniknete do sveta rytmov.
Informácie: DRUMSTAS; MARIBONDO + BUBNOVAČKA ORCHESTRA / DK Lúky / 17.02. 2017 / 19:30 h / 4 € predpredaj / 6 € v deň podujatia

Záver mesiaca sa bude niesť v platforme 3x instruments – venovanej kráľovskému nástroju – husliam. Trojica interpretov ukáže ich prednosti a ako sa dá s nimi pracovať v oblasti melódie, ale i rytmu. Svoje práce predstavia Peter Vojtík, folklorista a akademik momentálne hosťujúci v orchestri Slovenského národného divadla, predstaviteľ mladej generácie talentovaných českých huslistov Adam Novák a Ján Kružliak, ktorého dôverne pozná bratislavská klubová scéna z účinkovania v skupine La3no Cubano a mnohých ďalších formácií.
Informácie: 3x instruments – VIOLINS
PETR VOJTÍK; ADAM NOVÁK; JÁN KRUŽLIAK ML. / DK Lúky / 24.02. 2017 / 19:30 / 3 €

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Volebný špeciál v Niké: Tipujte meno nového premiéra, ale aj strany, ktoré budú súčasťou novej vlády! Zľava v PLANEO Elektro: Nakupujte o deň viac a o 40 % menej!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.