Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87038_c1 676x376.jpg
19. februára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Fasáda hotela Danube sa nekolauduje, investor predložil návrhy na jej zmenu!

BRATISLAVA 19. februára 2018 – Rekonštrukcia hotela Danube je ukončená, kolauduje sa však len interiér. Investor predložil návrhy na prepracovanie fasády na Krajský pamiatkový úrad a zároveň požiadal o jej vyčlenenie z kolaudácie. Fasádu čaká samostatné kolaudačné konanie.

Rekonštrukcia hotela Danube je ukončená. Hotel je po takmer dvoch rokoch rekonštrukcie pripravený na spustenie do prevádzky. Kolauduje sa však iba interiér. Po tom, čo fasáda vyvolala na jeseň minulého roka rôzne reakcie verejnosti, investor vyhlásil architektonickú súťaž s oslovením viac ako desiatky ateliérov. Výsledkom sú návrhy na úpravu fasády, z ktorých dve predložili na vyjadrenie Krajskému pamiatkovému úradu.

„Od začiatku deklarujeme našu ochotu prepracovať fasádu. K jej zmene ale potrebujeme stanovisko KPU s jednoznačnými inštrukciami, ako má fasáda vyzerať, aby sme sa vyhli sporným podmienkam z minulosti. Tým bola predovšetkým požiadavka KPU na vertikálne členenie fasády a povinnosť rešpektovať pravidlá architektonickej súťaže z roku 1991. Práve to boli dôvody, pre ktoré polovica oslovených ateliérov odmietla účasť v súťaži na jeseň minulého roka,“ povedala Elena Segečová, členka predstavenstva SITNO HOLDING Real Estate, a.s., ktorá zastrešuje rekonštrukciu hotela Danube.

Fasáda hotela Danube vyvolala negatívne reakcie v júli minulého roka po odkrytí jej časti v čase, keď bola oznámená kolaudácia stavby. Tú následne stavebný úrad prerušil z dôvodu nesúhlasu KPU s fasádou. Opäť ju obnovil až v decembri po doložení vyjadrení dotknutých orgánov zo strany investora. Kolaudácia sa však týka iba interiéru.

„V súčasnosti prebiehajúca kolaudácia sa týka len interiéru, ktorý bol stavebne dokončený, a ku ktorému sme predložili všetky stavebným úradom požadované doklady. Zo žiadosti o kolaudačné rozhodnutie sme vyňali fasádu, keďže očakávame ešte diskusiu o jej finálnej podobe. Samotná realizácia si vyžiada určitý čas, a to podľa náročnosti vybranej alternatívy. Interiér bol dokončený v súlade so stavebným povolením a neexistuje zákonná prekážka v jeho kolaudácii,“ dodala Segečová.

„Stavebný zákon výslovne umožňuje kolaudáciu časti stavby, ktorá je stavebnotechnicky dokončená a je možné ju užívať,“ vysvetľuje JUDr. Pisár z advokátskej kancelárie AK Pisár & Partners, ktorá sa venuje aj stavebnému právu. „Z toho dôvodu nepredpokladáme, že by stavebný úrad nevydal kolaudačné rozhodnutie, nakoľko na to nemá oporu v zákone.“

Hotel je po takmer dvojročnej rekonštrukcii pripravený na otvorenie. V súčasnosti už ponúka rezerváciu ubytovania, v kongresových priestoroch sú naplánované podujatia.

„Do rekonštrukcie hotela sme išli s konkrétnym plánom, ktorý mal aj isté časové horizonty. Po kolaudácii bude hotel Danube prevádzkovať renomovaná zahraničná spoločnosť. V takýchto prípadoch je  úplne bežné, že hotel už pred oficiálnym otvorením prijíma prvé objednávky na ubytovanie a využitie kongresových kapacít.“ doplnila Elena Segečová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fasáda hotela Danube sa nekolauduje, investor predložil návrhy na jej zmenu!

K téme

Naozaj chlapi myslia len na sex? Ako vnímajú vzťah a nás, ženy? Budova Pavilónu špičkových technológií UK nominovaná na Stavbu roka 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.