Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Fakulta informatiky PEVŠ je súčasťou medzinárodného projektu

BRATISLAVA 3. októbra – Inštitút aplikovanej informatiky na projekte spolupracuje s uznávanými medzinárodnými inštitúciami z Maďarska, ČR i Taiwanu. Poskytovateľom grantu (celková výška je 90 000 EUR) je Medzinárodný vyšehradský fond a Národný vedecký fond Taiwanu.

Cieľom projektu je nájsť optimálne senzorové riešenie inteligentnej diaľkovej starostlivosti pre dym v komíne domácností a online pripojenie na smartfóny a tablety s okamžitou signalizáciou v prípade poruchy. Téma je ukážkou využitia aplikovanej technológie IKT zameranej na inteligentnú domácnosť, kde vďaka automatizovaným online systémom je možné riešiť krízové situácie okamžite. Problémy spôsobuje najmä starnúca populácia vo vyspelých krajinách a krízové situácie spôsobené vyšším vekom (zábudlivosť, slabší sluch, pomalšie reakcie).

Fakulta informatiky PEVŠ vyvinie webstránku pre podporu mobility a plán mobility, realizuje kick off míting projektu, v spolupráci s National Chiao-Tung University (NCTU – najlepšie akademické pracovisko v oblasti informatiky na Taiwane) vyvinie kompresné algoritmy pre senzorové siete, bude sa podieľať na demonštrácii systému a bude zabezpečovať koordináciu jednotlivých aktivít.

Fakulta informatiky PEVŠ tak pokračuje v línii svojho praktického zamerania, kde štúdium nie je len záležitosťou získania diplomu, ale priameho naviazania na riešenie konkrétnych problémov z praxe, v ktorých sú využiteľné informačné technológie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Trenčianska univerzita získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity potvrdila status excelentného výskumného pracoviska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.