Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Fajčenie vás pripraví o viac ako si myslíte

BRATISLAVA 20. novembra 2015 (WBN/PR) – V tomto článku nebudeme písať o chorobách, ktoré fajčenie spôsobuje. Práve naopak. Chceme vám ukázať čísla, ktoré vás budú zaujímať.

Fajčenie je zlozvyk, ktorým doslova môžete seba, alebo svojich potomkov pripraviť o nehnuteľnosť.

Ak si túto teóriu rozoberieme a premietneme do čísiel, musíme uznať, že je to pravda. Tuhý fajčiar (určite takých vo svojom blízkom okolí poznáte), vyfajčí bez väčších problémov aj 2 krabičky denne. Aktuálne sa priemerná cena krabičky pohybuje okolo 3 . Takto mesačne prefajčí jedna osoba 180 . Ak si toto číslo vynásobíme dvoma (za oboch rodičov alebo partnerov), dostaneme 360  mesačne na cigarety. Za rok je táto suma 2 160  až 4 320 . Za 10 rokov prefajčíte garsónku v Bratislave alebo 3 izbový byt napríklad v Rožňave. Za 20 rokov intenzívneho fajčenia je to už pekný rodinný domček na kľúč.

Ak myslíme aspoň trošku ekonomicky, musíme uznať, že prestať s týmto neduhom sa oplatí. Úspora dosiahnutá na zdraví je na nezaplatenie. Staroba spríjemnená príjmom z nájmu z nehnuteľnosti, na ktorú sme ušetrili je motivujúcou predstavou. Radosť z úspory na bývanie pre deti je neopísateľná.

Usporiť mesačne 400, alebo ich použiť na splácanie hypotéky za vysnívané bývanie je určite dobrou investíciou. Ak tie eurá dokážete nájsť na cigarety, tak tam niekde sú…

Názor poskytol Robert Posolda, generálny riaditeľ spoločnosti Smart Brokers.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Slovensko míňa na prevenciu najmenej v rámci Európy. Prevencia by pomohla znížiť mieru odvrátiteľných úmrtí Pandémia ochorenia COVID 19 ukázala, že regulácia nemôže byť brzdou dostupnosti novej generácie inovatívnej liečby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.