Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99417_titulna fotka 676x451.jpg
25. júla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Expres Za horami, za dolami – Unikátne vlakové dobrodružstvo, ktoré na Slovensku nemá obdoby

25.7.2022 – Hľadáte tipy na dobrodružstvá, ktoré vám odkryjú tajomstvá histórie, dych berúce výhľady na čary slovenskej prírody a umožnia nezabudnuteľné gastronomické zážitky či relax v liečivých vodách? Vyskúšajte zážitkovú jazdu vlakom, ktorá na Slovensku nemá obdoby.

Dovolenka 2022 nemusí mať podobu len oddychu pri mori, či pobytu v slovenských hoteloch a chatách spojenom s relaxom alebo turistikou. Ak hľadáte tip na celkom nové dobrodružstvo, ste na správnom mieste. Napríklad vyskúšali ste už zážitkové cestovanie vlakom? Ak nie, určite by ste nemali zmeškať ultra vlakový zážitok, Expres Za horami, za dolami, ktorý svoju výpravu odštartuje 1. – 3. septembra 2022.

Za 3 dni a 2 noci 608 km

Doposiaľ ste mohli cestovať zážitkovými historickými vláčikmi iba jeden deň (napr. Expres 34 tunelov, Horehronský expres a pod… ), teraz však môžete vyskúšať na vlastnej koži celkom odlišné dobrodružstvo, ktoré na Slovensku zatiaľ nemá obdoby. Ide o zážitkovú jazdu s dvomi prenocovaniami po celom Banskobystrickom kraji. Za 3 dni a 2 noci obídete Banskobystrický kraj, prejdete 608 km, viac ako 40 tunelov a 5 viaduktov, navštívite 5 regiónov a prežijete 5 nevšedných zážitkov.

TRASA EXPRESU ZA HORAMI, ZA DOLAMI

Banská Bystrica – Slovenská Ľupča – Červená Skala – Turňa nad Bodvou – Lenartovce – Číž – Fiľakovo – Kremnica – Banská Bystrica

Expres Za horami, za dolami ponúka možnosť previesť sa po najkrajších tratiach Slovenska, kde pohľad z vlaku odkrýva rozmanitú prírodnú scenériu od dych berúcich výhľadov až po hlboké kaňony a tiesňavy. Počas jazdy môžete vidieť:

hrebeň Nízkych Tatier
jedno z najfotogenickejších miest – Telgártsku slučku s Chmarošským viaduktom
azúrovú vodu nádrže Palcmanská Maša
zámok Vígľaš
najdlhší tunel na Slovensku – Čremošniansky tunel

Taktiež môžete objavovať tajomstvá historických miest, hradov a podzemia či ochutnať regionálne špeciality i lahodné vína a zažiť na vlastnej koži relax v liečivých kúpeľoch Číž.

Výlet vlakom za krásami, ktoré sa oplatí vidieť

Táto unikátna zážitková jazda vlakom umožňuje navštíviť krásy regiónov Banskobystrického kraja ako: Hrad Slovenská Ľupča, Šumiac, Zádielska tiesňava, Kúpele Číž, Fiľakovský hrad, Štôlňa Andrej v Kremnici, či prehliadka Kremnice. Konkrétne budete môcť nahliadnuť na miesta, ktoré sú pred návštevníkmi mesta bežne starostlivo ukryté. Len vďaka tomuto výletu môžete zavítať do zvyčajne neprístupného, tajomného a miestami strašidelného Františkánskeho kláštora spolu s katakombami.

Putovanie po Banskobystrickom kraji bude spestrené vždy zážitkovým programom, ako je napríklad komentované sprevádzanie, ukážka tradičných spevov na Šumiaci (trávnice), ochutnávka vín v pivnici, zážitková gastronómia priamo v štôlni a ďalšie. Na prenocovanie budú k dispozícii dvojlôžkové a štvorlôžkové kupé.

Všetky regióny stredného Slovenska vám majú čo ponúknuť a preto sa vydajte aj vy na výlet vlakom za krásami, ktoré sa oplatí vidieť.

Lístky na túto zážitkovú jazdu si môžete zakúpiť len prostredníctvom predpredaja na: https://www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/expres-za-horami-za-dolami/

Viac informácií a tipov na výlety nájdete na www.centralslovakia.eu. Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Expres Za horami, za dolami

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko

K téme

Ponuka EUROPA EXPRES sa teší obľube. Od januára do júna 2022 s ňou cestovalo takmer 190 000 zákazníkov ZSSK dosiahla v prvom polroku 2022 historicky najvyšší podiel internetového predaja cestovných dokladov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.