Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Exkluzívny ORFEUS bratov Bubeníčkovcov

BRATISLAVA 13. septembra – Využite výnimočnú príležitosť zúčastniť sa na predstavení rozlúčkového turné legendárnych bratov Jiřiho a Otta Bubeníčkovcov.

Hviezdne tanečné dvojičky svetovo uznávaných sólistov Bubeníčkovcov inšpirovalo k tancu cirkusové prostredie, z ktorého pochádzajú. Mimoriadny talent ich katapultoval do hamburského baletu, kde účinkovali pod vedením osobnosti akou je John Neumeier. Počas svojej jedinečnej kariéry sa predstavili v Paríži, Londýne, Moskve, New Yorku , jednoducho na tých najprestížnejších svetových pódiách. Založili súbor Les Ballets Bubeníček, v ktorom Jiří vytvára choreografiu a Otto je predovšetkým autorom scény a hudby.

Pre svoje rozlúčkové turné si vybrali tému Orfea. Príbeh z gréckej mytológie o najväčšom hudobníkovi, ktorý svojím spevom očaril nielen ľudské bytosti, ale aj zver a vtáctvo. Orfeus sa preslávil aj svojou láskou k Eurydike, za ktorou sa neváhal vybrať do podsvetia, aby ju prinavrátil životu. Pri ceste späť však nedodržal sľub, obzrel sa a tak svoju lásku stratil navždy. Práve tieto atribúty – hudba ako symbol krásy a inšpirácia pohybu a filozofia nezaoberať sa minulosťou, ale hľadieť do budúcnosti, inšpirovali Bubeníčkovcov vytvoriť choreografiu na rozlúčkové turné.

Partnermi Bubeníčkovcom bude švajčiarska tanečníčka Anna Herrmann (Eurydika), herec a performer Csongor Kassai, ktorý stvárni „niečo“ medzi reálnou a nereálnou bytosťou, ktorá príbeh prepája, česká čelistka Terezie Kovalová a francúzska huslistka Annabelle Dugast. Réžiu majú mladí tvorcovia tandem SKUTR (Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka).

SND ponúka jedinečnú šancu vidieť naposledy tancovať Bubeníčkovcov a to krátko po svetovej premiére Orfea na jedinom predstavení v stredu 14. septembra 2016 v novej budove SND.
Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mailrezervacie@snd.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zahoďte starosti s prenájmom: Rentodo a Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS) prinášajú revolúciu na slovenský trh Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.