Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87191_sm_earth wind and fire_jan kulhanek_eugen botos 676x451.jpg
5. marca 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

Exkluzívna premiéra videoklipu. Autor hitu Majka Spirita Beautiful Dreamer prináša ďalšiu exkluzívnu slovensko-americkú skladbu!

BRATISLAVA 5. marca 2018 – V roku 2016 sa postarala slovenská formácia Finally o slušné zemetrasenie na našej hudobnej scéne. Slovenské fusion zoskupenie okolo multiinštrumentalistu a producenta Eugena Botoša vtedy vydalo album Final Definition, na ktorom hosťovali Áčkové mená svetovej funkovej a jazzovej scény Marcus Miller, Dionne Warwick, Ronald Bruner Jr., Eric Marienthal a mnohí ďalší. V rovnakom období Eugen Botoš zabodoval v slovenskom rádiovom éteri so skladbou Beautiful Dreamer z tohto albumu, ktorú zložil pre Majka Spirita:

V týchto dňoch sa okolo kapely Finally opäť začína číriť hladina domácej hudobnej scény, čo v prípade tohto zoskupenia môže znamenať len jediné – že sa blížia nové medzinárodné spolupráce. Už v apríli sa práve Finally stane headlinerom prvého ročníka nového hudobného festivalu RnB & Hip Hop Night, ktorý sa odohrá v Čechách i na Slovensku. V rámci Slovenska zavíta do troch miest – Bratislavy (11.4.), Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.). Eugen Botoš a Finally sa vo všetkých troch mestách predstavia tiež ako leader band po boku amerického hosťa, speváčky Angely Johnson:

Ako ochutnávku atmosféry, ktorá čaká návštevníkov RnB & Hip Hop Night, dnes Eugen Botoš a Finally predstavujú svoj nový videoklip: https://youtu.be/qm8RLngh81I. Nakrútili ho k skladbe Rhythm Fantastique, ktorá vyšla na spomínanom albume Final Definition ako featuring so svetoznámym americkým spevákom Brianom McKnightom. Rovnako ako spomínaná Eugenova spolupráca s Majkom Spiritom, Beautiful Dreamer, aj v prípade Rhythm Fantastique vznikala skladba i videoklip v slávnom štúdiu Westlake v Los Angeles, ktoré sa preslávilo ako domovské nahrávacie štúdio Michaela Jacksona.

Na skladbe Rhythm Fantastique sa okrem kapely Finally (Eugen Botoš – klávesy, Robert Vizvári – basgitara, Martin Koleda – gitara) spolupodieľal jeden z najlepších bubeníkov na svete Dave Weckl, ktorý v štúdiu nahral bicie nástroje. O dychovú sekciu sa postarali členovia legendárnej kapely Earth Wind and Fire, koproducentom a textárom songu sa stal Preston Glass, ktorý má na svedomí hity umelcov ako Whitney Houston, Natalie Cole či Earth Wind and Fire.

Ako sa do tejto medzinárodnej zostavy vlastne dostal Brian McKnight, ktorý patrí medzi absolútnu spevácku špičku vo svete? „Musím priznať, že na začiatku som nemal guráž osloviť tohto pána na spoluprácu, bol pre mňa naozaj nedostupný,“ spomína Eugen Botoš na zrod spolupráce. Ako dodáva, hybnou silou pokúsiť sa o svetový featuring sa napokon stal jeho bývalý  manažér Ján Kulhánek. „Treba si uvedomiť, že Brian McKnight má na svedomí zrod sólovej kariéry Justina Timberlakea. Stevie Wonder sa vyjadril, že McKnight je jeho nástupca. Brian má spolupráce s  Christinou Aguilerou, Mariah Carey, Celine Dion, Quincy Jonesom či Boyz 2 Men… Bol 16 krát  nominovaný na ocenenie Grammy…“ vyrátava Eugen úspechy Briana McKnighta, ktorý bez váhania súhlasil so slovensko-americkou spoluprácou.
„Skladbu som poslal jeho manažérovi, ktorý mu ju preposlal na vypočutie. O tri dni prišla od Briana odpoveď, že song sa mu veľmi páči a ide do toho. Vzápätí som oslovil bubeníka Davea Weckla, aby mi nahral „živé“ bicie. Pýtal sa ma, či ich chcem nahrať jednoduchšie komerčne, alebo virtuózne. Samozrejme, že som mu povedal, že nechcem komerčné hranie, ale virtuózne latino bicie. Keď sme prišli do štúdia v Los Angeles, Brianov agent prišiel skôr, vypočuť si, ako znie podklad. Keď si ho vypočul, zapochyboval, či bude Brian  súhlasiť s verziou so živími bicími nástrojmi. Samozrejme , keď sme to pustili Brianovi, povedal jednoznačne, že tam musia byť živé bicie, a že sa mu to veľmi páči. Vtedy som si uvedomil, že keď je niekto „skutočný“ muzikant, nerieši veci typu „komerčné“, „nekomerčné“, ale len dobré a zlé…“

Réžiu autentického videoklipu zo svetoznámeho štúdia Westlake Eugen zveril talentovanému mladému slovenskému filmárovi Samuelovi Hindymu. Videoklip spolurežíroval americký filmár Simon Firsht, ktorý má na konte spolupráce na hollywoodskych snímkach Casino Royale, Flight of the Phoenix či Wonder Woman. „Mako Hindy sa s ním osobne poznal, a poprosil ho, aby nám prišiel natočiť klip. Veľká vďaka patrí aj jemu!“ vysvetľuje Eugen Botoš.

Pieseň Rhythm Fantastique sa po Beautiful Dreamer stala druhou skladbou z albumu Final Definition, ktorá sa dočkala vizuálu. Vzhľadom na to, že skladby na albume sú featuringami so svetovými hviezdami, nakrúcanie videoklipov s nimi nie je jednoduché zrealizovať. Ako však Eugen Botoš prezrádza, má v pláne nakrútiť klipy ešte k niekoľkým skladbám z albumu: „Mal som plány natočiť videoklipy aj k skladbe Fly s Angelou Johnson a ku skladbe s Dionne Warwick – Symphony of Broken Hearts. Všetko je vo hviezdach, možno sa to podarí,“ dodáva.

Vstupenky na RnB & Hip Hop Night sú v predaji v sieti Ticketportal: www.ticketportal.sk/Event/RNB_HIPHOP_NIGHT

Eugen Botos Finally

Slovenskú jazz-pop-funkovú skupinu Eugen Botos Finally založili v roku 2009 klavirista, líder a skladateľ Eugen Botoš, basgitarista Robert Vizvári a gitarista Martin Koleda.

Skupina sa zviditeľnila v roku 2008 vďaka spolupráci so slávnym americkým saxofonistom Ericom Marienthalom, ktorému robila sprievodnú kapelu na európskom turné. Odvtedy Finally absolvovali tiež spoločné turné s interpretmi ako Earth Wind & Fire (Sheldon Reynolds), Gary Bias, Level 42 a Marcus Miller.

Eugen Botos Finally  má na konte dva albumy, druhý vyšiel pod názvom Final Definition. Eugen Botoš na tomto albume spolupracoval s umelcami ako Dionne Warwick, Brian McKnight, Earth Wind & Fire, Jeff Lorber, Marcus Miller, Victor Wooten, Dave Weckl, Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Moore, Ronald Bruner Jr. a Eric Marienthal. Album sa predáva v Japonsku, kde vyšiel v produkcii Eugena Botoša pod hlavičkou labelu P-Vine records.

Viac info:

www.facebook.com/brothersmusicagency
www.facebook.com/events/197512594317058/
www.facebook.com/events/189029158519283/
www.facebook.com/events/408896909532047/

K téme

Najúspešnejšia slovenská skupina všetkých čias v luxusnom komplete 29. ročník MFF Art Film Fest ide do finále

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.