Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88883_efee 676x380.jpg
5. októbra 2018 SprávySvet od PRservis.skSITA Diskusia()

EXIMBANKA SR na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne

BRNO 5. októbra 2018 – EXIMBANKA SR od 1. do 5. októbra 2018 prezentovala svoje služby na podporu slovenských exportérov v oblasti odborného poradenstva, financovania a poistenia exportu na najvýznamnejšom priemyselnom veľtrhu v strednej Európe- Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne, kde sa zúčastnilo takmer 100 slovenských firiem. Svoje zastúpenie mala v rámci Národného stánku Slovenskej republiky ako aj v spoločnej expozícii s Českou republikou v Exportom dome.

Na tlačovej konferencii k otvoreniu Exportného domu generálna riaditeľka a predsedníčka Rady banky Ing. Monika Kohútová, MBA prezentovala EXIMBANKU SR ako dlhodobo spolupracujúcu inštitúciu s českými partnerskými inštitúciami a to najmä pri podpore exportu do rizikových krajín.  Tlačová konferencia sa niesla v duchu spolupráce medzi našimi dvoma krajinami a zúčastnili sa na nej aj poprední českí predstavitelia vlády pod vedením predsedu vlády ČR Andreja Babiša, či predstavitelia českých exportno-úverových agentúr Jan Procházka (predseda predstavenstva EGAP) a Jaroslav Výborný (predseda predstavenstva ČEB).

EXIMBANKA SR má výborné vzťahy s českými partnerskými inštitúciami, ktoré prezentovala aj generálna riaditeľka Monika Kohútová.  „Pri exporte do tretích krajín aktívne spolupracujeme aj s českými exportno-úverovými agentúrami EGAP a ČEB a to najmä aktívnym zaistením národnej časti vývozu pri spoločných projektoch. Výsledkom takejto dlhodobej a nadštandardnej spolupráce bola aj podpora projektu výstavby infraštruktúry na medzinárodnom letisku v Baku spoločne s EGAPom. Obchod bol ocenený renomovaným časopisom Global Trade Review ako „Najlepší obchod roku 2010“, uviedla Kohútová.  Počas veľtrhu naši obchodní poradcovia nadviazali  kontakty s množstvom potenciálnych klientov.

K téme

EXIMBANKA SR prichádza s ďalšou štátnou pomocou pre slovenských vývozcov, ktorá umožňuje podnikateľom poistenie exportných rizík aj do krajín EÚ a OECD s ručením štátu Nový produkt pre exportérov: Úver na podporu udržania prevádzky – COVID úver

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.