Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

EXCIMER – Očné laserové centrum oslavuje 20. narodeniny

BRATISLAVA 5. mája – EXCIMER – Očné laserové centrum, sídliace v bratislavskej Karlovej Vsi, je tu už 20 rokov pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť okuliarov a kontaktných šošoviek. Počas svojej existencie sa EXCIMER stal lídrom v odbore laserových operácií bez rezu oka, nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe.

Profesor MUDr. Andrej Černák DrSc. FEBO, MUDr. Elena Sisková, Csc. a MUDr. Tatiana Ďurčová, ktorí dodnes v EXCIMERi pracujú, boli prví na Slovensku, ktorí v roku 1993, v priestoroch Očnej kliniky v Bratislave na Kramároch, operovali krátkozrakosť excimerovým laserom. Po 2 rokoch úspešných operácií padlo rozhodnutie využiť túto novú technológiu v súkromnom sektore. V máji roku 1995 tak vzniklo prvé očné laserové centrum na Slovensku, ktoré je úzkym špecialistom na odstraňovanie dioptrických chýb oka pomocou excimerového laseru.

Vďaka profesionálnemu prístupu a výborným výsledkom si centrum získalo dôveru aj uznanie mnohých zahraničných kliník i klientov. Dnes je bratislavský EXCIMER známy v mnohých európskych krajinách ako Česká republika, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Chorvátsko, Srbsko či Ukrajina. Spolupracuje s viacerými odborníkmi na Slovensku i v zahraničí a od roku 2007 pôsobí ako jediné školiace pracovisko Slovenskej Zdravotníckej Univerzity v Bratislave v oblasti refrakčnej chirurgie.

Foto: Excimer
Nielen výsledky a skúsenosti robia EXCIMER – Očné laserové centrum výnimočným. Náskok pred konkurenciou si udržuje aj vďaka technologickému vybaveniu, s ktorým lekári a sestry v EXCIMERi pracujú. Manažment centra si potrpí na kontinuálnu modernizáciu oftalmologických technológií, do ktorej pravidelne investuje nemalé finančné prostriedky, čo potvrdzuje aj minuloročný nákup excimerového 7D laseru (Schwind Amaris 1050 RS), ktorý je dodnes jediným na Slovensku. V čase, keď EXCIMER toto zariadenie zakúpil, bol len piatym centrom na celom svete, ktoré sa mohlo pochváliť takouto špičkovou technologickou výbavou. Táto novinka roku 2014 posunula bezpečnosť, presnosť a rýchlosť operácie excimerovým laserom opäť o krok vpred.

Vďaka skúsenostiam a technologickému vybaveniu centrum v súčasnosti ponúka všetky osvedčené moderné operačné metódy v oblasti refrakčnej chirurgie a ako jediné očné laserové centrum na Slovensku prevádzkuje dva excimerové lasery a jeden femtosekundový laser na jednom pracovisku.

Motto pracovníkov EXCIMERu je už 20 rokov rovnaké – klient na prvom mieste. Zrejme preto sa centrum stalo vyhľadávaným nielen medzi slovenskými, ale aj zahraničnými klientmi. A práve spokojní klienti centra sú najväčším zadosťučinením pre celý tím, ktorý v centre pracuje. Spokojný klient je zároveň aj jeho najlepšou referenciou. Mnohí z nich aj po rokoch navštívia Karlovu Ves v Bratislave, len aby poďakovali lekárom z EXCIMERu za ich dobre odvedenú prácu a za zvýšenú kvalitu svojho života. Neraz z ich úst môžete počuť, že excimerový zákrok bol najlepším rozhodnutím ich života.

Viac informácií na www.excimer.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Pomáhame ľuďom zbaviť sa okuliarov Slováci chcú pre svoje oči to najlepšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.