Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99352_lanxess_brand na budove 676x451.jpg
15. júla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

EÚ schválila prírodný konzervačný prostriedok spoločnosti LANXESS na použitie v nápojovom priemysle

15.7.2022 –
Nagardo bude v Európe uvedené na trh na jeseň 2022
Glykolipidy získané z jedlých húb sa už používajú v USA, Austrálii, na Novom Zélande a v Kanade.

Nagardo, nový prírodný konzervačný prostriedok od spoločnosti LANXESS, schválila Európska únia na použitie v nealkoholických nápojoch.

Nagardo je založené na glykolipidoch získaných z jedlých húb, ktoré boli objavené pri komplexnom skríningu zahŕňajúcom viac ako 100-tisíc prírodných látok. Ukázalo sa, že ponúkajú takú úroveň účinnosti, akú možno nájsť len v prírode. Na účinné konzervovanie nápojov stačí 50-krát nižšia dávka pri ako bežne používaných syntetických konzervačných látkach. V súčasnosti tak ide o najúčinnejší prírodný konzervačný prostriedok pre nealkoholické nápoje na trhu.

„Schválenie prírodného konzervačného prostriedku v EÚ nám umožňuje pokračovať v rozširovaní globálneho pôsobenia spoločnosti Nagardo. Tento konzervačný prostriedok sa už používa v USA, Austrálii, na Novom Zélande a v Kanade,“ uviedla Monika Ebener, globálna marketingová riaditeľka pre prírodné antimikrobiálne látky spoločnosti LANXESS.

Potvrdenie registrácie znamená, že európski výrobcovia nápojov teraz môžu používať dlho očakávaný prírodný konzervačný prostriedok, ktorý spoľahlivo a účinne uchováva kvalitu výrobkov. Nagardo tiež umožní výrobcom zmeniť svoj sortiment výrobkov tak, aby zodpovedal nastupujúcemu trendu zvyšovania povedomia spotrebiteľov a dopytu po prírodných zložkách.

Používanie systému Nagardo môže tiež pomôcť spoločnostiam dosiahnuť ich ciele v oblasti udržateľnosti, čiastočne znížením množstva plastov potrebných na balenie a čiastočne tým, že prechod z horúcej alebo tunelovej pasterizácie na plnenie za studena pomocou systému Nagardo znižuje spotrebu energie.

Nagardo bude prvýkrát oficiálne uvedené na európsky trh na tohtoročnom veľtrhu drinktec, ktorý sa koná od 12. do 16. septembra v Mníchove.

Viac informácií nájdete na http://www.nagardo.com. Na tomto webe nájdete aj novú brožúru o produkte Nagardo.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku vo výrobe prírodných farbív a konzervantov

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2021 dosiahol obrat 7,6 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 900 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme nájdete na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

K téme

Kolektívu slovenských lekárov a inštitúcií sa podarilo zabezpečiť prelomovú liečbu svetových formátov pre malého poistenca VšZP Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si dobre všímajte podmienky na ich získanie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.