Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93964_enterprise investors logo 676x474.jpg
13. novembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Enterprise Investors zvyšuje svoj podiel v spoločnosti Anwim

13.11.2020 – Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI), sa stane majoritným akcionárom spoločnosti Anwim, najväčšieho nezávislého prevádzkovateľa čerpacích staníc pod značkou MOYA v Poľsku. Anwim je taktiež veľkoobchodným predajcom pohonných hmôt. Dokončenie transakcie podlieha schváleniu protimonopolného úradu.

Spoločnosť Anwim bola založená dvojicou podnikateľov v roku 1992 a spočiatku sa zameriavala výlučne na veľkoobchod s pohonnými hmotami. V roku 2009 spoločnosť začala prevádzkovať maloobchodný predaj pod značkou MOYA a vytvorila tak nezávislú celoštátnu sieť čerpacích staníc. Anwim má čerpacie stanice na hlavných dopravných ťahoch, okresných cestách a taktiež aj v obciach a mestách na celom území Poľska. Okrem pohonných hmôt sieť ponúka široký výber občerstvenia a kávy v dobre vybavených mini predajniach a kaviarňach Caffe MOYA, autoumyvárne a špecifické služby pre biznis klientov. MOYA je lídrom poľského trhu z hľadiska dynamiky rastu.

Enterprise Investors vstúpil do spoločnosti Anwim v roku 2018, keď mala 180 čerpacích staníc. V priebehu prvých deviatich mesiacov tohto roku sa spoločnosti podarilo rozšíriť sieť o 29 staníc a do konca roka 2020 by mal celkový počet dosiahnuť 310 staníc. Anwim dosiahol minulý rok tržby vo výške 900 miliónov eur.

Veľmi sa tešíme, že pán Witold Butkiewicz, zakladateľ spoločnosti Anwim, zostáva významným akcionárom a predsedom dozornej rady. Posledné dva roky sú nezvratným dôkazom toho, čo všetko je možné dokázať harmonickou spoluprácou medzi podnikateľom a private equity fondom,“ uviedol Sebastian Król, partner Enterprise Investors, zodpovedný za túto investíciu.

O spoločnosti Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 2 mld. eur do 144 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 134 investícií v objeme 4,1 mld. eur. www.ei.com.pl/sk

Informačný servis

K téme

Enterprise Investors získa väčšinový podiel vo firme Software Mind Enterprise Investors oznámil vyhlásenie ponuky cez verejnú súťaž na odkúpenie 100 % akcií spoločnosti PragmaGO

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.