Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93373_gettyimages 646945942 676x507.jpg
22. júla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Elektronizácia odborných skúšok pre Autorizovaných stavebných inžinierov

22.7.2020 – Po úspešnom elektronickom testovaní odbornej spôsobilosti Stavbyvedúci / Stavebný dozor (SV/SD) Slovenská komora stavebných inžinierov pristúpila (SKSI) aj k elektronickému testovaniu Autorizovaných stavebných inžinierov (ASI).

Od 14. –  do 16. júla 2020 prebiehali v Košickej regionálnej kancelárii SKSI prvýkrát autorizačné skúšky elektronickou formou. Uchádzači o zapísanie  do zoznamu autorizovaných inžinierov vymenili písomné testy za tablety, a tak si svoje vedomosti otestovali elektronicky. Každý uchádzač obdržal  jedinečný test, ktorý musel vyplniť v stanovenom časovom limite. Cieľom elektronického testovania je transparentnosť a efektívnosť skúšania. Skúšky sú rozdelené do dvoch častí, písomnej a ústnej. Po dosiahnutí dostatočného počtu bodov v  písomnom teste uchádzač pokračuje na ústnu časť skúšky. Po úspešnom absolvovaní ústnej časti skúšky nasleduje zloženie sľubu autorizovaného inžiniera, a tým je uchádzač zapísaný do Zoznamu autorizovaných inžinierov (ASI) a stáva sa členom SKSI.

Komora ponúka všetkým záujemcom aj prípravné semináre ku skúškam, počas ktorých sa oboznámia so základnými požiadavkami na výkon povolania z hľadiska právnych predpisov a technických noriem formou prednášok kvalifikovaných odborníkov. Seminár komora odporúča všetkým uchádzačom, ktorí chcú vykonať autorizačnú skúšku.

Slovenská komora stavebných inžinierov vydáva viacero typov oprávnení. Podľa rozsahu, obsahu činností a oprávnení sú autorizovaní stavební inžinieri rozdelení do jednotlivých kategórií.

Autorizovaní stavební inžinieri sú oprávnení poskytovať svoje služby na celom území Slovenskej republiky, ako aj vo všetkých členských štátoch EÚ.

Informačný servis

K téme

Vydanie dlhopisov: príležitosť na rozbeh podnikania Legalsummit (nielen) o reforme justície: Témou dňa bude aj inováciami budovaný právny štát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.