Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E doklad vizual_page 0001.jpg
Foto: COOP Jednota
2. mája 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Elektronický pokladničný doklad v predajniach COOP Jednoty

2.5.2023 – Domáca maloobchodná sieť COOP Jednota prináša svojim zákazníkom ďalšiu extra službu. Je ňou elektronický pokladničný doklad, tzv. e-doklad. Zákazníci si túto službu môžu aktivovať vo svojom zákazníckom konte na www.coopklub.sk.

E-doklad je služba, ktorá držiteľom vernostnej karty COOP Jednota umožňuje namiesto tlačeného pokladničného dokladu v predajni získať elektronickú podobu dokladu do zákazníckeho konta, prípadne do e-mailovej schránky. Zákazník si voľbou e-dokladu môže svoje nákupy podrobne kontrolovať v zákazníckom konte i vo svojej e-mailovej schránke.

Ako a kde si môže zákazník zvoliť možnosť e-dokladu

Každý držiteľ vernostnej karty má možnosť sa rozhodnúť, či chce doklady o nákupe tlačiť alebo si ich praje dostávať v elektronickej podobe do zákazníckeho konta, respektíve súčasne i do e-mailovej schránky. Držitelia vernostnej karty majú možnosť si službu zvoliť počas zriaďovania zákazníckeho konta na www.coopklub.sk a zároveň si nastavenie kedykoľvek zmeniť priamo v zákazníckom konte, v časti „E-doklad”. Ak zákazník zváži, že mu elektronický doklad nevyhovuje, službu si môže v zákazníckom konte kedykoľvek deaktivovať.

Pokladničný doklad

Originál pokladničného dokladu môže byť len jeden. Ak si zákazník zvolí vo svojom zákazníckom konte e-doklad, je to pre neho originál, teda nemôže byť zároveň aj vytlačený. Vzhľadom na fakt, že elektronický pokladničný doklad je originál, je pre nás dôležité archivovať e-doklady na bezpečnom mieste, ktorým zákaznícke konto nepochybne je. Zasielanie takéhoto dokladu na e-mail je doplnkovou službou.

Pilotný projekt v COOP Jednote Krupina

V novembri 2021 spustili vo všetkých predajniach COOP Jednoty Krupina pilotný projekt k službe elektronický pokladničný doklad. Zákazníci túto možnosť ocenili a reagovali pozitívne, uvedomujúc si fakt, že papierový pokladničný doklad sa častokrát ihneď po vytlačení stane odpadom. „Touto cestou eliminujeme odpad, šetríme papier a zároveň šetríme zákazníkom čas, keďže nemusia čakať na vytlačenie dokladu. Za celý rok 2022 sme zákazníkom zaslali 2 657 000 e-dokladov. Ušetrili sme viac ako 36 tisíc termo pások, čo predstavuje viac ako 2 900 km papiera (termo pások),“ zdôrazňuje Jozef Vahančík, predseda predstavenstva COOP Jednota Krupina, s. d. V priebehu roka 2022 sa do testovania zapojili viaceré regionálne družstvá. Od februára 2023 je služba e-doklad sprístupnená v rámci celého systému COOP Jednota. Záujem o túto službu zo strany zákazníkov rastie. Za mesiac február si ju aktivovalo už viac ako 14 000 zákazníkov.

Výhody e-dokladu pre zákazníka a aplikácia COOP Jednota

Zákazník, ktorý dá prednosť e-dokladu získava viacero výhod. Pokladničný doklad a evidenciu nákupov má vždy k dispozícii vo svojom zákazníckom konte. Ďalšou výhodou pre zákazníka je, že nemusí pokladničné doklady uchovávať. Jednoducho sa môže pozrieť do svojho zákazníckeho konta, kde má všetky doklady archivované po dobu 2 rokov. Možnosť prezerania e-dokladu v aplikácii COOP Jednota bude pre našich zákazníkov spustená čoskoro. Zákazník si tak ihneď po nákupe bude môcť skontrolovať vydaný doklad aj v aplikácii. Zatiaľ si e-doklad môže zákazník skontrolovať v e-mailovej schránke alebo na zákazníckom konte. V neposlednom rade je e-doklad ekologickou voľbou, ktorá šetrí životné prostredie.

Informačný servis

K téme

Žilinská nemocnica zakúpila nový prístroj vďaka Nadácii COOP Jednota Oravská poliklinika v Námestove modernizuje vďaka Nadácii COOP Jednota

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.