Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87249_elektromobilita_ilustracny 676x451.jpg
12. marca 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Elektromobilita: Innogy a DKV plánujú spoločný podnik

BRATISLAVA 12. marca 2018 – Popredná nemecká energetická spoločnosť Innogy a DKV Euro Service, celoeurópsky poskytovateľ služieb pre dopravcov, plánujú prevádzkovateľom firemných vozových parkov ponúknuť komplexné celoeurópske služby v oblasti elektrickej mobility. Spoločnosti hodlajú za týmto účelom založiť spoločný podnik vo forme joint venture a využiť tak skúsenosti oboch subjektov pre ďalší rozvoj. Aktuálne obe firmy podpísali memorandum o zhode ako prvé ohlásenie príslušného zámeru. Plánovaný spoločný podnik musí byť ešte schválený príslušným úradom pre ochranu hospodárskej súťaže.

Obe firmy podpísali memorandum o zhode na založení spoločného podniku

Markus Dehn, viceprezident spoločnosti Innogy zodpovedný za produktový management v oblasti elektrickej mobility, hovorí: „V nadchádzajúcich rokoch očakávame výrazný nárast používania elektrických vozidiel, najmä u firemných zákazníkov. S plánovaným spoločným podnikom budeme schopní onedlho ponúkať komplexné dodávateľské riešenia pre vozové parky elektromobilov v celej Európe, vrátane transparentného vyúčtovania. V spoločnosti DKV sme našli dokonalého partnera. Elektrická jazda bude vďaka tomu ešte jednoduchšia a komfortnejšia, čo zákazníkovi dodá pocit istoty.“

„Máme radosť, že sme v spoločnosti Innogy získali renomovaného a kompetentného partnera v oblasti elektrickej mobility pre budúci spoločný podnik,“ hovorí Sven Mehringer, riaditeľ divízie Tankovanie/Servis vozidiel v spoločnosti DKV Euro Service.

Plány zahŕňajú celoeurópsku službu pre verejné nabíjanie

Obe spoločnosti sa poskytovanými službami dokonale dopĺňajú. Innogy v posledných rokoch výrazne urýchlila vývoj smerujúci k špičkovej technológii nabíjania. Prevádzkovateľom vozových parkov, firemným aj maloobchodným zákazníkom i verejnej sfére ponúka široké portfólio nabíjacej infraštruktúry a služieb. Innogy je so 7 000 sieťovo prepojenými nabíjacími stanicami jedným z vedúcich prevádzkovateľov v Európe. Vďaka efektívnej škálovateľnej IT platforme prebieha vyúčtovanie na základe skutočného odberu.

DKV Euro Service disponuje ako jeden z vedúcich poskytovateľov služieb pre dopravcov v Európe dlhoročnými skúsenosťami v oblasti klasickej mobility. Spoločnosť poskytuje 170 000 zákazníkom vyúčtovanie úhrad za čerpanie paliva, mýtne poplatky a nabíjanie v sieti 7 000 verejných nabíjacích staníc.

Z budúceho spoločného podniku budú profitovať maloobchodní i firemní zákazníci a predovšetkým prevádzkovatelia vozových parkov s elektromobilmi a hybridnými vozidlami. Zamestnanci budú mať možnosť dobíjať elektrické vozidlá u všetkých poskytovateľov služieb, náklady budú firmám vyúčtované na jednej faktúre. Týmto spôsobom možno jednoducho vyúčtovať tiež mýtne poplatky alebo mytie vozidiel.

Innogy SE

Innogy SE je popredná nemecká energetická spoločnosť s obratom 44 miliárd eur (2016), viac než 40 000 zamestnancami a aktivitami v 16 európskych krajinách. Tromi obchodnými divíziami Sieť a infraštruktúra, Predaj a Energia z obnoviteľných zdrojov vychádza Innogy SE v ústrety požiadavkám moderného dekarbonizovaného, decentralizovaného a digitálneho sveta energií. Svoju činnosť zameriava na 23 miliónov zákazníkov, ktorým ponúka inovatívne a trvalo udržateľné produkty a služby, prostredníctvom ktorých môžu efektívnejšie využívať energie a zvyšovať kvalitu svojho života. Najdôležitejšími trhmi sú Nemecko, Veľká Británia, Holandsko, Belgicko a niekoľko krajín v strednej a juhovýchodnej Európe, predovšetkým Česká republika, Maďarsko a Poľsko. Spoločnosť Innogy je aktívna aj mimo uvedených regiónov, napr. v Španielsku, Taliansku a regióne Blízkeho východu a severnej Afriky, kde vyrába elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov s celkovou kapacitou 3,7 gigawattov. Ako inovačný líder v oblasti budúcich technológií, napr. elektrickej mobility, je spoločnosť zastúpená v medzinárodných centrách technologického odvetvia, medzi ktoré patrí Silicon Valley, Tel Aviv, Londýn alebo Berlín. Prepája široké know-how svojich energetikov a inžinierov s digitálnymi technologickými partnermi z oblasti digitálnych technológií – od startupov až po veľké koncerny.
Viac informácií nájdete na www.innogy.com.

DKV Euro Service

DKV Euro Service je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u viac ako 68 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vratky dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane.

DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva 930 pracovníkov po celej Európe a v roku 2017 dosiahla  obrat 7,2 miliardy eur. Aktuálne je v obehu viac ako 3,1 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u približne 170 000 zákazníkov. V roku 2017 bola karta DKV už po trinásty raz za sebou vyhlásená  za „Najlepšiu značku“ v kategórii palivových a servisných kariet.
Viac informácií nájdete na stránkach spoločnosti www.dkv-euroservice.com.

K téme

Slovenským závodom Schaeffler sa úspešne darí plniť svoje zelené ciele Rekordné predaje AURES Holdings v prvom štvrťroku posilnila generatívna AI v kontaktnom centre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.