Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102300_novy projekt 5 676x444.jpg
18. augusta 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Egon Cholakian vyzýva troch svetových lídrov ku konaniu

18.8.2023 – Dr. Egon Cholakian, významný vedec známy svojou prácou v oblasti klimatického výskumu a národnej bezpečnosti, sa v naliehavej výzve priamo obrátil na Joea Bidena, Si Ťin-pchinga a Vladimíra Putina. Vyzýva troch svetových lídrov aby bezodkladne iniciovali medzinárodné stretnutie všetkých štátnych predstaviteľov s cieľom riešiť ničivé klimatické udalosti ohrozujúce budúcnosť planéty a ľudstva.

„Vedecká komunita je pripravená okamžite konať, ale na uskutočnenie úplnej a potrebnej zmeny je nevyhnutná politická vôľa,“ apeluje. V otvorenom videopríhovore zdôrazňuje, že osud každého obyvateľa Zeme teraz leží na pleciach týchto významných lídrov.

Podľa jeho slov je nevyhnutné venovať pozornosť oveľa závažnejšiemu faktoru, než sú skleníkové plyny a emisie CO2. „Situácia je zúfalá,“ tvrdí Dr. Cholakian. „Je to otázka nadnárodnej bezpečnosti, ktorá sa týka každej krajiny a každého jednotlivého občana. Je to záležitosť, ktorá leží výhradne vo vašich rukách – iba vás troch.“

„Už nie je dôvod viesť vojny a zostať rozdelený. Jediný zmysel spočíva v hľadaní spôsobov, ako sa zjednotiť,“ tvrdí Cholakian.

13. augusta 2023, Dr. Cholakian vydal svoje prvé verejné vyhlásenie a oznámil spustenie iniciatívy Jednotného medzinárodného vedeckého centra (UISC) na platforme Earth Save Science Collaborative (ESSC). Cieľom tejto iniciatívy je zjednotenie vedcov na celom svete. Vyzýva vedeckú komunitu na okamžité a dôkladné multidisciplinárne skúmanie s cieľom odhaliť a riešiť tento kritický problém.

Apeluje aj na novinárov, aby pomohli dostať tieto zásadné informácie k prezidentom krajín a k všetkým občanom.

Viac informácií nájdete na stránke Earth Save Science Collaborative (ESSC): EarthSaveScienceCollaborative.com

Informačný servis

K téme

Varovanie: Vedec z CERN-u vyzýva k novému prístupu ku klíme ITAPA EXPO 2022 prinieslo unikátne slovenské technológie a inovácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.