Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91116_screenshot_1 676x483.jpg
28. júna 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Efektívne regióny prinesú nové fakty

28.6.2019 – Projekt Efektívne regióny sa venuje vývoju a prevádzkovaniu komplexnej platformy Región Fakty. Realizácia projektu sa rozbehla v apríli tohto roku a ukončený by mal byť o dva roky neskôr, t.j. v marci 2021.

Hlavným cieľom projektu je vývoj komplexnej platformy pod názvom Región Fakty, ktorá bude mapovať investície do verejnej správy na úrovni VÚC v porovnaní s dosiahnutými výsledkami v konkrétnych oblastiach verejných politík. Projekt má ambíciu identifikovať rozsiahle množstvo konkrétnych indikátorov, ktoré širokej verejnosti poskytnú špecializované reporty zamerané na verejnú správu a mieru jej efektivity.

Projekt „Efektívne regióny“ sa inšpiruje úspešnými zahraničnými iniciatívami a reaguje na identifikovaný deficit, ktorý na Slovensku máme práve v oblasti sledovania vynakladaných zdrojov financií v porovnaní s efektivitou výsledného riešenia vo verejnej správe. Keďže oblastí verejných politík, ktoré sú v kompetencii vyšších územných celkov je veľké množstvo, pre potreby implementácie projektu boli identifikované tri najzaujímavejšie „okruhy“ na sledovanie, a to dopravná infraštruktúra, životné prostredie a vzdelávanie.

Aktivity projektu začnú analýzou dostupných dát a dátových zdrojov, ktoré sa následne budú ďalej spracovávať a medzi ktorými budú vyhľadávané konkrétne vzťahy a ukazovatele efektivity.
Projekt pokryje všetky VÚC s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja.
Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu prostredníctvom OP EVS.
Inzercia

K téme

Dnes je Svetový deň srdca – aj vy si myslíte, že keď vás nič nebolí, nič vám nie je? Moderná domácnosť pod kontrolou s novou aplikáciou Miele

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.