Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101920_novy projekt 1 1 676x444.jpg
16. júna 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

ECO – INVESTMENT investuje v Banja Luke 130 miliónov EUR

16.6.2023 – Vo štvrtok, 15. júna 2023 prijal prezident Republiky srbskej Milorad Dodik na pracovnej návšteve slovenského priemyselníka a filantropa Milana Fiľa. Cieľom návštevy bolo oboznámiť prezidenta s investičným zámerom skupiny ECO – INVESTMENT a.s. v závode SHP Celex v Banja Luke.

„Stretnutie s pánom prezidentom bolo konštruktívne a veľmi si vážim osobné prijatie. Banja Luku považujeme za horúceho kandidáta pre náš investičný zámer, v rámci ktorého výrazne posilníme produkciu papiera v regióne a prinesieme desiatky nových pracovných miest. Predpokladáme výstavbu novej modernej prevádzky na výrobu papierových hygienických produktov v tesnej blízkosti existujúceho závodu ako aj modernizáciu zariadení v závode. Po inštalácii novej výrobnej linky TL15 od prestížneho výrobcu Gambini v roku 2022 je súčasťou zámeru nákup ďalšej linky, výstavba novej výrobnej haly a skladu hotovej výroby. Celková výška predpokladanej investície predstavuje sumu 130 miliónov EUR,“ vysvetlil po rokovaní prezident holdingu Milan Fiľo.

Závod SHPCelex v Banja Luke potrebuje podporu pri rozširovaní a modernizácii svojich výrobných kapacít. O podmienkach štátnej podpory vo forme obstarania vhodných pozemkov či konkurencieschopných cien energií už začali zástupcovia holdingu rokovať s príslušnými autoritami v krajine.

Závod bol založený v roku 1966 ako v tom čase najmodernejšia papierenská továreň v bývalej Juhoslávii a v roku 2001 ju získala slovenská SHP GROUP, najväčšia papierenská skupina v juhovýchodnej Európe.

SHP GROUP je členom holdingu ECO-INVESTMENT a.s. a doteraz do SHP Celex investovala viac ako 50 miliónov eur. SHP Celex v Banja Luke vyrába toaletný papier, kuchynské utierky, vreckovky a obrúsky pod značkou Harmony v celkovom objeme 40 tisic ton ročne, pričom investor predpokladá zvýšenie výroby až na 80 tisic ton ročne. V súčasnosti tu nachádza prácu 400 zamestnancov.

Informačný servis

K téme

Top manažér kvality 2023 je z SHP Group Lyžiarske stredisko Malinô Brdo plánuje otvoriť zimnú sezónu skôr

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.