Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ďumbier Light syr 3% – bielkovinová bomba s minimom tuku

BRATISLAVA 6. septembra – Ako je všeobecne známe, konzumácia mlieka, mliečnych výrobkov a syrov prispieva k zdravému rastu kostí a zubov a to vďaka obsiahnutému vápniku. Okrem vápnika sa v týchto výrobkoch vo veľkej miere nachádzajú aj mliečne bielkoviny, ktoré sa podieľajú na stavbe svalov a budovaní svalovej hmoty, a v neposlednom rade aj tuky, ktoré robia vrásky na tvári mnohým z nás.

Napriek tomu, že tuky majú nenahraditeľné zastúpenie v ľudskom organizme a bez nich by sme neprežili, nadmerný príjem tukov spôsobuje ich ukladanie do viditeľných zásob. Mnohí z nás sa teraz určite pozreli na svoj pás a nezostalo nám nič iné ako len súhlasiť. Problém vyššieho obsahu tuku sa týka najmä tvrdých syrov, kde je často ich podiel takmer rovnaký resp. vyšší ako obsah bielkovín. Len pre ilustráciu, Ďumbier Ementaler 45% obsahuje 28g tukov na 100g výrobku, a zhruba rovnaké množstvo bielkovín (28,9g). Pomer, kedy obsah bielkovín prevyšuje obsah tukov je ešte prijateľný. Horšie je to v prípade, keď pomer tukov prevažuje nad pomerom bielkovín. Čo však robiť, keď sa snažíte o štíhlu líniu, pozorne sledujete výživové hodnoty obsiahnuté v potravinách a snažíte sa obmedziť príjem tukov??? Máme pre Vás riešenie.

Ďumbier Light syr 3% je novinkou na slovenskom trhu. Má unikátne výživové hodnoty a je jediným druhom syra s tak nízkym obsahom tuku v rámci európskeho trhu. Okrem nízkeho obsahu tuku je Ďumbier Light syr charakteristický vysokým obsahom bielkovín a vysokým obsahom vápnika. Nižšie v tabuľke Vám ponúkame prehľad vybraných výživových hodnôt a porovnanie so štandardným druhom syra.

Ako je z tabuľky zrejmé, už 100g Ďumbier Light syra poskytuje takmer 3/4 odporúčaného denného príjmu bielkovín a len 4,3% odporúčaného denného príjmu tukov. V porovnaní so štandardným druhom syra ponúka o 22% viac bielkovín a takmer desaťkrát menej tuku!!! Energetická hodnota light syra je v porovnaní so štandardným syrom polovičná. Významné zastúpenie má aj vápnik. Ďumbier Light syr obsahuje až 1260 mg vápnika na 100g výrobku, čo predstavuje 157% odporúčanej dennej dávky.

Ďumbier Light syr 3% je vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a nízkemu obsahu tuku vhodnou zložkou dukanovej diéty a nakoľko neobsahuje ani lepok, je vhodný aj pre ľudí trpiacich celiakiou. Vďaka vysokému obsahu vápnika je mimoriadne vhodný aj pre ženy v klimaktériu, kedy dochádza k úbytku vápnika.

Jedna porcia Ďumbier Light syra 3% obsahuje významné množstvo bielkovín a vápnika a nízke množstvo tuku. Spolu s vyváženou stravou a zdravým životným štýlom prispeje k udržaniu Vašej štíhlej línií a výrazne Vám pomôže pri chudnutí.

O značke Ďumbier
Značka Ďumbier pôsobí na Slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio značky tvoria prevažne tvrdé syry a tradične slovenské špeciality. Našou filozofiou je priniesť zákazníkovi kvalitný produkt za prijateľnú cenu. V súčasnosti uvádzame na trh výrobky z ovčieho mlieka vyrobené na Slovensku a plánujeme mnoho noviniek. Ďalšie informácie o značke ako aj jednotlivých produktoch nájdete na www.syrydumbier.sk a www.facebook.com/syrydumbier

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vychutnajte si Najkrajšie jednodňové túry Nostalgia¿, dlho očakávaná expozícia z obdobia bývalého režimu, otvorila svoje dvere pre návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.