Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97862_b 676x507.jpeg
3. februára 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Dúbravka modernizuje školu

3.2.2022 – Výmena podláh, obnova tried, modernizácia. Základná škola Beňovského v bratislavskej Dúbravke prechádza výraznou zmenou.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka získala dotáciu vo výške 200-tisíc eur z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na modernizáciu interiéru školy. V rámci nej obnoví 13 tried, chodby, podlahy, čiže celé spodné podlažie.

Práce sa už začali a prebiehať budú na etapy počas víkendov a dní bez školského vyučovania až do júla tohto roku. „Naplánované sú tak, aby nenarušili chod školy a vyučovací proces žiakov,“ vysvetlil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka postupne rekonštruuje školské objekty vo svojej správe, už šesť rokov po sebe na to využíva prevažne letné obdobie prázdnin, pokračovať plánuje aj počas toho najbližšieho júla a augusta.

Základná škola Beňovského začala písať svoju históriu v roku 1971. Je výnimočná svojou polohou v Parku Družba, ktorý ju obklopuje, a tiež svojimi anglickými triedami. Známymi absolventmi tejto školy sú herci Robert Roth, Marián Labuda ml. či Henrieta Mičkovicová; operná speváčka Dáša Livorová, spisovateľ Pavol Rankov; kajakárka a olympijská reprezentantka Slovenska Martina Kohlová, Igor Jurišica, profesor na katedre počítačovej vedy a lekárskej biofyziky na Torontskej univerzite, či súčasný starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Dúbravka modernizuje školu (fotografie)

Informačný servis

K téme

Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.