Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Druhý zväzok pentalógie už aj v poľštine

BRATISLAVA 14. októbra – V týchto dňoch sa na poľský trh dostáva nová publikácia od slovenského podnikateľa a vedca Štefana Kassaya. Ide o druhý zväzok pentalógie Przedsiębiorstwo i przedsiębiorczość (Podnik a podnikanie) s podtitulom Gospodárka i finanse (Ekonomika a financie).

Pentalógia Podnik a podnikanie je známa už v krajinách V4, ale svojich priaznivcov nachádza aj mimo stredoeurópsky región. Druhý zväzok pentalógie sa podrobne zaoberá problematikou vzájomnej súvislosti medzi makroekonomickými a mikroekonomickými procesmi v sociálnoekonomickom rozvoji spoločnosti. Medzinárodne uznávaný autor Štefan Kassay píše: „Po celý život som pracoval v priemysle a súčasne som pôsobil na vysokých školách. O túto skúsenosť opieram tvrdenie, že kooperácia podnikov s vysokými školami môže byť efektívna, ak podniky požadujú konkrétne riešenia a školy ich vedia realizovať.“ Svoje zaujímavé názory a získané poznatky z praxe analyzuje aj cez najnovšie vedecké poznatky. Aj pre unikátne prípadové štúdie patrí pentalógia medzi jedinečnú odbornú spisbu ojedinelého charakteru s nadnárodným významom.

„Pentalógia Podnik a podnikanie, tým že je prekladaná do viacerých jazykov, sa stala predmetom ekonomickej diplomacie a pomáha šíriť dobré meno našej krajiny,“ povedal Štefan Kassay.

Druhý zväzok v poľskom jazyku vychádza v spolupráci poľského vydavateľstva Księgarnia Akademicka a vydavateľstva VEDA Slovenskej akadémie vied. Prvý zväzok vyšiel v rovnakom vydavateľstve v roku 2011. Avšak spolupráca poľského vydavateľstva so Štefanom Kassayom trvá už vyše 10 rokov. „V Poľsku sme pred niekoľkými rokmi vydali aj kvadrológiu Marketingová stratégia firmy holdingového typu v rovnakom vydavateľstve,“ pripomenul autor Štefan Kassay. Poľskí čitatelia sa môžu tešiť aj na osobnú prezentáciu vydanej publikácie, ktorá je pripravované na november.

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor pentalógie Podnik a podnikanie Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie prehodnocuje makroekonomiku a mikroekonomiku, opisuje predpokladané a nevyhnutné zmeny a poukazuje na možné riešenia v nových zložitých podmienkach. Tretí zväzok Strategická komunikácia sa už zalamuje a bude vydaný začiatkom budúceho roka. Postupne sa potom v roku 2014 sa ráta s vydaním štvrtého a piateho zväzku. Všetky zväzky v poľskej jazykovej mutácii budú vydávané v spolupráci poľského vydavateľstva Księgarnia Akademicka a vydavateľstva VEDA Slovenskej akadémie vied pod gesciou Európskej akadémie vied a umení.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zodpovedné spoločnosti rastú rýchlejšie. Na druhej strane nemusia byť dobre pripravené na vojnové konflikty Viete, ako správne triediť odpad z valentínskych darčekov?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.