Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Dravecký má zrak ako orol!

BRATISLAVA 23. septembra – Vladimír Dravecký (28) je hokejový útočník. Rýchle nohy, dobrá korčuliarska a strelecká technika – to všetko mu umožňuje dávať góly. Nič by to však neznamenalo, ak by nevidel na puk a bránku za brankárovým chrbtom.

Vlada sme zastihli tesne pred odchodom do švajčiarskeho klubu, s ktorým podpísal dvojmesačnú zmluvu. Po jej skončení má namierené do niektorej zo severských krajín. Okrem každodenného tréningu, ktorý mu pomáha zlepšovať sa a výkonnostne rásť, sa pred pár mesiacmi rozhodol zlepšiť aj svoj zrak, ktorý je tiež povinnou výbavou dobrého hokejistu.

„Nikdy som nenosil okuliare, ale vnímal som, že nevidím na ľade tak ostro, ako by som mohol,“ hodnotí dnes Vladimír Dravecký spätne svoj zrak. Keď v máji navštívil laserové centrum chirurgie oka OFTUM v Bratislave, lekári mu zistili refrakčnú chybu na oboch očiach: na jednom mal -1,0 dioptrie a na druhom – 0,75 dioptrie. „Keď mi očný chirurg a môj kamarát MUDr. Tomáš Juhás vysvetlil, že môžem opäť perfektne vidieť, ak sa podrobím bezbolestnému laserovému zákroku, rozhodol som sa veľmi rýchlo. Mal som všetky potrebné informácie a na operačný stôl som si líhal úplne bez strachu,“ hovorí hokejista.

Vladimír Dravecký podstúpil operáciu bezbolestnou metódou Z-Lasik. Pri tomto type operácie sa laserový zákrok vykonáva špičkovou švajčiarskou technológiou pomocou femtosekundového laseru a pacient necíti skutočne žiadnu bolesť ani po zákroku. Korekcia očnej chyby je totiž urobená vnútri v rohovke a vonkajšia najcitlivejšia vrstva zostáva takmer neporušená. Tento druh zákroku je vhodný najmä pre aktívnych ľudí či športovcov ako Vladimír Dravecký, ktorí nemôžu prerušiť tréningový proces. Zrak sa totiž takmer okamžite po ňom zlepší a človek môže šoférovať, pracovať na počítači – alebo vykorčuľovať na ľad. „Hneď po zákroku som videl perfektne,“ konštatuje známy útočník. „Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote – pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká,“ rozpráva hokejista.

Centrum laserovej chirurgie oka OFTUM je vyhľadávané práve kvôli šetrnej a veľmi presnej technológii operácií s výbornými výsledkami. V súčasnosti sa pripravuje otvorenie ďalšieho centra v susedných Čechách. Okrem Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc OFTUM už onedlho ponúkne svoje služby pacientom priamo v Prahe. Zaneprázdnení klienti tak dostanú k špičkovým službám ďalší bonus – môžu si vybrať, v ktorom meste by im zákrok v centre laserovej chirurgie oka OFTUM vyhovoval.

Mgr. Nina Hanusková
PR & Marketing manager

Bezplatná linka OFTUM BA: 0800 10 777
Bezplatná linka OFTUM BB: 0800 10 444
Bezplatná linka OFTUM KE: 0800 10 888
Web: www.oftum.sk
Facebook: https://www.facebook.com/Oftum

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

K téme

HOKEJ: Nemecký pohár 2016 – Kanada na druhom mieste za SR – súhrn HOKEJ: Slováci štvrtý raz vyhrali Nemecký pohár, Cíger spokojný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.