Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. apríla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

DPB: Ušetrí na strážnej službe ročne 400 tis. eur

BRATISLAVA 3. apríla – Bratislavský dopravca koncom minulého roka vyhlásil verejné obstarávanie Poskytovanie nepretržitej bezpečnostnej strážnej služby v areáloch DPB, a. s. Verejný obstarávateľ uviedol, že DPB a.s. je zaradený medzi subjekty hospodárskej mobilizácie rozhodnutím Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii Slovenskej republiky, číslo rozhodnutia 952/6-140/2003. Nešlo však o podmienku účasti v zmysle Zákona o verejnom obstarávaní.
Súťažné podklady si vyžiadalo 13 záujemcov a do lehoty na predkladanie ponúk boli doručené tri ponuky. Z nich komisia vybrala najkvalitnejšiu a cenovo najvýhodnejšiu.
Sarkastické vyjadrenia denníka SME na potrebu zabezpečovania služby aj v obdobiach, ktoré upravuje právny predpis o hospodárskej mobilizácii, považuje DPB za účelové a neobjektívne. Ide totiž o predmet činnosti vo verejnom záujme a zľahčovanie tejto témy je neprofesionálne a tendenčné.
DPB v zmysle zákona NR SR o Civilnej ochrane č. 42/94 má v systéme CO zaradených 141 osôb. Oddelenie CO je súčasťou organizačnej štruktúry a DPB a podlieha priamo generálnemu riaditeľovi. Je zamerané na zabezpečenie plnenia úloh na ochranu života, zdravia a majetku zamestnancov akciovej spoločnosti.
Nové vedenie dalo po svojom nástupe v júli minulého roka spraviť komplexný audit, z ktorého vyplynulo aj to, že objekty DPB sú nedostatočne zabezpečené. Veľké komplexy bez ochrany strážnej služby boli dostupné, čo umožnilo voľný pohyb osôb bez možnosti ich kontroly. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi preto prijal okamžité opatrenia: „Na všetky vchody do jednotlivých objektov sme nasadili strážnu službu, lebo sme nemienili tolerovať nekontrolované prechody a možné krádeže, ktoré boli v minulosti podľa všetkého bežné. Podarilo sa nám odhaliť niekoľko prípadov krádeží a preto sme považovali za nevyhnutné obstarať novú, kvalitnejšiu strážnu službu,“ vyjadril sa Ľubomír Belfi. Vedenie podniku preto zrušilo nevýhodnú zmluvu a výkon strážnej služby dnes stojí DPB o 400-tisíc eur ročne menej.
Dopravný podnik Bratislava zápasí s dlhmi z minulosti. Po nástupe nového vedenia v roku 2011 hrozila plánovaná strata 12 miliónov eur a dokonca aj platobná neschopnosť podniku. Tvrdými opatreniami v prevádzkových nákladoch sa podarilo výrazne znížiť plánovanú stratu. Vlani sa za pol roka manažmentu podarilo ušetriť vyše 10 miliónov eur, čím DPB tieto prostriedky ušetrili mestu, ktoré nedokáže splácať ani dlhy z minulosti.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Urbansummit opäť priniesol návod na zlepšenie života v Bratislave. Diskutovalo sa o problematickej doprave aj o bezpečnosti v hlavnom meste Bratislava začína s výstavbou bulváru Mlynské nivy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.